Ознака: анастасија ражнатовиќ
Естрада 25.11.19 | 08:40

И тие блеснаа како Анастасија: Ова се сестрите на Богдана

Иако не се познати во јавноста како Анастасија, сестрата на зетот, сестрите на Богдана Родиќ не останаа во сенка на „свадбата на деценијата“, како што ја нарекуваат...

Естрада 24.11.19 | 20:21

По костумот, Анастасија облече тесен фустан за свадбата на брат ѝ

Анастасија објави видео од хотелот „Хајат“ каде вечерва слави семејството Ражнатовиќ. Сестрата на зетот за земањето на невестата и црковното венчавање одбра бел костум...

Естрада 24.11.19 | 18:37

На свадбата на брат ѝ, Анастасија првпат го покажа Ѓорѓе

За разлика од нејзиниот брат, Анастасија Ражнатовиќ го крие приватниот живот од медиумите и ретко споделува фотографии од нејзиното момче. Но, за свадбата на Вељко и...

Естрада 17.11.19 | 12:33

Цеца за враќањето на Анастасија во вилата на Дедиње: Анастасија не се врати дома

Цеца Ражнатовиќ проговори за враќањето на нејзината ќерка Анастасија во вилата на Дедиње по неколкумесечниот заеднички живот со момчето Ѓорѓе Куљиќ. Анастасија не...

Естрада 13.10.19 | 21:53

Цеца не може да ги скрие солзите од првиот настап на Анастасија

Цеца Ражнатовиќ објави емотивно видео од првиот настап на нејзината ќерка Анастасија.Иако сега тие две се „колешки„ пред 10 години Анастасија беше девојче кое го имаше...

Естрада 13.08.19 | 12:54

Банкноти од 500 евра се лепат кога Анастасија му ја пее „Кукавица“ на нафташ

Ќерката на Цецан, Анастасија Ражнатовиќ, му ја испеа „Кукавица“ на нејзиниот пријател, бизнисменот Драгослав Илиќ. Бизнисменот, кој се занимава со дистрибуција и продажба...

Естрада 17.06.19 | 19:51

Анастасија си заминала од семејниот дом на Цеца, подготвува хаос на естрадата

Младата музичка надеж Анастасија Ражнатовиќ работи на подготовка на новиот албум, но и покрај тоа што е презафатена со работа, успеала да донесе голема жвотна одлука...

Естрада 31.05.19 | 11:31

Цеца ја изненади Анастасија со подарок вреден 10.000 евра

Анастасија Ражнатовиќ организирала прослава по повод својот 21 роденден, а оваа година одлучила сама да ги покрие трошоците за гламурозната прослава. Откако успешно...

Естрада 30.05.19 | 23:02

Естрадата пристигна: Анастасија слави роденден, Цеца како нејзина сестра

Фоторепортери и камери се наоѓаат пред ресторанот во Белград каде вечерва ќерката на Цеца го слави 21. роденден. Естрадата се собра на едно место, а српската ѕвезда покани...

Естрада 30.05.19 | 21:19

Поголема од свадба: Цеца подготви гала забава за 21 роденден на Анастасија

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, денеска ќе го прослави 21 роденден. По овој повод, српската ѕвезда подготвува голема гала забава, на која ќе присуствуваат неколку...

Естрада 30.05.19 | 10:14

Го криеше 2 години: Анастасија објави фотографија со момчето, вака изгледа зетот на Цеца

Анасатсија Ражнатовиќ се врати од одморот во Миконос каде била со момчето Ѓорѓе Куљич, а веќе денеска ќе го прослави 21 роденден во еден белградски ресторан. Ќерката...

Калеидоскоп 17.05.19 | 12:52

Анастасија се отсели од вилата на Цеца: Купува сè, од сувомеснато до помфрит, а остава и бакшиш

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ, неодамна се иселила од семејниот дом каде живееше со својата мајка, братот Вељко и снаата Богдана....

Естрада 09.05.19 | 23:14

Не ѝ успеа да го сокрие – Запознајте го згодниот бизнисмен на Анастасија

Ќерката на Цеца Анастасија Ражнатовиќ иако сакаше да ја сокрие својата врска од јавноста и медиумите, нејзиниот избраник сам ги предизвика медиумите да биде мета на...

Естрада 17.04.19 | 21:09

Цеца не се појави – Анастасија Ражнатовиќ на гробот на Аркан за роденденот

Анастасија Ражнатовиќ го посети гробот на својот покоен татко Жељко кој беше убиен во 2000 година, а денес да беше жив ќе наполнеше 67 години. Нејзината мајка Светлана Цеца...

Естрада 17.04.19 | 15:04

Анастасија запали свеќа на гробот на татка си: Цеца прв пат не се појави

Анастасија Ражнатовиќ го посети гробот на својот татко Жељко, кој е убиен 2000 година, а денеска би наполнил 67 години. Нејзината мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ, прв пат...

Музика 25.03.19 | 19:51

Ќерката на Цеца пее песна од Дарко Димитров, слушнете ја „Ране“

Дарко Димитров е автор на новата песна на Анастасија Ражнатовиќ насловена „Ране“. Македонскиот композитор ја создаде и првата песна на ќерката на Цеца, „Савршени...

Естрада 27.02.19 | 17:54

Го крие момчето како змијата нозе: Ражнатовиќ има заедничка фотографија со него, но тоа добро го сокри!

Анастасија Ражнатовиќ го крие својот љубовен живот како змијата нозе, но на социјалните мрежи сепак може да се видат заеднички фотографии со момчето. Ќерката на Цеца...

Естрада 07.01.19 | 18:20

Убаво и е со Ѓорѓе, но не сака брак: Анастасија Ражнатовиќ открила зошто се уште не размислува за мажење

Откако нејзиниот брат Вељко се сврши со Богдана Родиќ, убавата ќерка на Цеца сите ја прашуваат кога ќе застане на “лудиот камен”. Анастасија Ражнатовиќ подолго...

Естрада 24.12.18 | 12:36

Најголемиот порок на Анастасија Ражнатовиќ

Пејачката решила да се спаси од овој порок пред Нова година, a својата одлука ја сподели со нејзините обожаватели на „Инстаграм“. Таа купила книга која ќе и помогне...

Естрада 21.12.18 | 23:33

Се симнувам од хероин. Првиот ден конфузија, вториот физичка болка…

Наследничката на фолк пеачката Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ, своите следбеници на социјалните мрежи реовно ги радува со објави од својот приватен живот. Таа...