На врвот на листата на најплатени играч е фудбалерот на Севиља, Немања Гудељ, кој секоја недела на својата сметка добива 50.769 евра (2.640.000 евра годишно). Искусниот играч за врска за еден месец заработува повеќе од 200 илјади евра, сосема доволно за луксузен „стан“ во Белград.

Еден стан веќе испазари во елитен комплекс во Белград во кој ќе ужива со девојката Анастасија Ражнатовиќ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.