Црвена звезда практично е ново-стар шампион на Србија. Клубот прави големи планови за следната сезона, примарна цел е засилување на играчкиот кадар за да може тимот да влезе во борба со европските гиганти во Лигата на шампионите.

(фото: Инстаграм)

Можеби најпознатото име кое припаѓа на споменатиот сегмент е Немања Гудељ. Искусниот играч за врска ќе ја напушти Севиља и покрај добрите настапи на „Рамон Санчез Пихуан“. Немања успешно ја покрива позицијата стопер, а оваа сезона одигра 24 натпревари .Интересно е тоа што момчето кое поседува и холандски пасош бил во романтична врска со пејачката Анастасија Ражнатовиќ која живее во непосредна близина на Маракана, па затоа Белград треба да има предност пред другите градови како дестинација.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.