Репрезентацијата на Србија може нема успех на теренот но има надвор од него. Српските играчи ги имаат едни од најзодните сопруги и партнерки. Еве неколку од нив.

Софија Милошевиќ

Софија Милошевиќ е познат модел и дизајнер, а во Катар отпатува да го бодри својот партнер, српскиот репрезентативец Лука Јовиќ. Претходно беше во врска со Адем Љаиќ.


 

Анастасија Ражнатовиќ e ќерката на Цеца и девојка на Немања Гудељ. Парот веќе живее заедно во Севиља.

 

Голманот на Србија Предраг Рајковиќ веќе три години ужива во хармоничен брак со сопругата Ана Рајковиќ и е голем поддржувач на нејзиниот бизнис кој го почнала на почетокот на минатата година 250.000 евра.

Сепак, српските медиуми пишуваат дека токму Ана е виновна за лошата атмосфера во тимот и оти имала афера со Душан Влаховиќ и Немања Гудељ.

Кристина Митровиќ стана вистинско модно освежување кога позираше во автомобил во издание на Барби. Атрактивната модна комбинација е комплетирана со розови детали, а потценување е да се каже колку добро изгледа. За сопругата на Александар Митровиќ велат дека е неверојатен извор на поддршка, а тој самиот често и нагласувал колку му е важно семејството. Ја основале кога имал 22 години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.