Анастасија Ражнатовиќ го загуби своето бебе во петтиот месец од бременоста и оттогаш се повлече од јавноста и од социјалните мрежи.

Таа ја напушти Севиља каде живее со своето момче, фудбалерот Немања Гудељ, а потоа се врати во Белград, за да биде со семејството во овие тешки моменти.

Со денови не се знаеше каде е и што прави, а сега нејзината кума, актерката Тара Милутиновиќ објави фотографии забавата и откри дека насмевката на Ражнатовиќ и се врати на лицето.

Двете  другарки се возеле во автомобил и ја пееле песната на Петар Грашо „Ко нам брани“Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.