Цеца Ражнатовиќ реши да помине неколку дена во своето родно село. Таа е горда на своето потекло и секогаш истакнува дека израснала во Житораѓа.

Нејзината родна куќа е една од најубавите во селото и посетителите ја загледуваат со надеж дека од пенџерето можеби ќе им мафне и Светлана.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.