Ознака: цеца ражнатовиќ
Естрада 17.06.19 | 19:51

Анастасија си заминала од семејниот дом на Цеца, подготвува хаос на естрадата

Младата музичка надеж Анастасија Ражнатовиќ работи на подготовка на новиот албум, но и покрај тоа што е презафатена со работа, успеала да донесе голема жвотна одлука...

Естрада 14.06.19 | 19:19

Секоја година слави, но оваа нема: Роденденот на Цеца прескокнат само поради Анастасија

Српската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ, денеска полни 46 години, а оваа година првпат нема да го прославува својот роденден. Таа за српските медиуми откри дека наместо...

Естрада 31.05.19 | 22:56

Вељко го нокаутира Хрватот за 90 секунди, Цеца гледаше

Вељко Ражнатовиќ го разби Хрватот Петар Мрваљ во крузер категоријата. Борбата траеше само 90 секунди по што Петар беше патосиран. Вељко удираше десни кроше удари за кои...

Естрада 31.05.19 | 11:31

Цеца ја изненади Анастасија со подарок вреден 10.000 евра

Анастасија Ражнатовиќ организирала прослава по повод својот 21 роденден, а оваа година одлучила сама да ги покрие трошоците за гламурозната прослава. Откако успешно...

Естрада 30.05.19 | 23:02

Естрадата пристигна: Анастасија слави роденден, Цеца како нејзина сестра

Фоторепортери и камери се наоѓаат пред ресторанот во Белград каде вечерва ќерката на Цеца го слави 21. роденден. Естрадата се собра на едно место, а српската ѕвезда покани...

Естрада 30.05.19 | 21:19

Поголема од свадба: Цеца подготви гала забава за 21 роденден на Анастасија

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, денеска ќе го прослави 21 роденден. По овој повод, српската ѕвезда подготвува голема гала забава, на која ќе присуствуваат неколку...

Естрада 30.05.19 | 10:14

Го криеше 2 години: Анастасија објави фотографија со момчето, вака изгледа зетот на Цеца

Анасатсија Ражнатовиќ се врати од одморот во Миконос каде била со момчето Ѓорѓе Куљич, а веќе денеска ќе го прослави 21 роденден во еден белградски ресторан. Ќерката...

Естрада 22.05.19 | 22:39

Цеца го посети родното место – видео од куќата во која израснала

Цеца Ражнатовиќ ја посети родната куќа во с. Житораѓе, и објави видеоклип на социјалните мрежи, споделувајќи со своите обожаватели дел од своето минато. Евидентно е...

Калеидоскоп 17.05.19 | 12:52

Анастасија се отсели од вилата на Цеца: Купува сè, од сувомеснато до помфрит, а остава и бакшиш

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ, неодамна се иселила од семејниот дом каде живееше со својата мајка, братот Вељко и снаата Богдана....

Естрада 10.05.19 | 23:09

Како настанал хитот на Цеца: Во 4 наутро ѝ се јавивме и…

Цеца Ражнатовиќ има голем број хитови зад себе, а некои од нив имаат посебна историја на создавање. Александар Милиќ Мили, кој со Марина Туцаковиќ создаде најголем број...

Калеидоскоп 02.05.19 | 21:02

Неговото тело не издржа: Почина после срцев удар, а беше пресликан Цеца

Пит Брнс, пејач на британската група „Жив или мртов“ почина во 57 година од животот, после срцев удар. Имено во деведесттите години предизвика хаос кога со помош на пластични...

Естрада 29.04.19 | 23:19

Исплива нова фотографија од Цеца и Аркан – Пејачката качена на маса, а Жељко ја гледа заљубено

Деновиве во јавноста исплива фотографија од Цеца и Аркан од периодот додека беа во брак,а на која се фатени како се веселат, додека Цеца игра на маса, а нејзиниот сопруг...

Естрада 19.04.19 | 22:04

Досега неоткриени детали од љубовта на Цеца и Аркан: Цеца во транс качена на маса, Аркан игра околу неа

Српските медиуми  објавија дека сега во јавноста исплива фотографија од периодот додека тие беа во брак, која пејачката досега ја чувала во архива. Цеца и Аркан се фатени...

Калеидоскоп 19.04.19 | 13:20

Огњен Врањеш купил накит од Цеца Ражнатовиќ, а на оваа дама планира да и го подари

Oгњен Врањеш ја покажа хуманоста на дело! Според пишувањата на српски „Курир“, фудбалерот кој што во последните три месеци е во центарот на вниманието поради аферата...

Калеидоскоп 18.04.19 | 14:36

Цеца замина на одмор далеку од Србија, еве каде се наоѓа и кој и прави друштво

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ одлучи да замине на одмор и да ги наполни батериите за претстојните работи обврски, а овој пат ја избра својата омилена дестинација каде...

Естрада 17.04.19 | 21:09

Цеца не се појави – Анастасија Ражнатовиќ на гробот на Аркан за роденденот

Анастасија Ражнатовиќ го посети гробот на својот покоен татко Жељко кој беше убиен во 2000 година, а денес да беше жив ќе наполнеше 67 години. Нејзината мајка Светлана Цеца...

Естрада 17.04.19 | 15:04

Анастасија запали свеќа на гробот на татка си: Цеца прв пат не се појави

Анастасија Ражнатовиќ го посети гробот на својот татко Жељко, кој е убиен 2000 година, а денеска би наполнил 67 години. Нејзината мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ, прв пат...

Естрада 14.04.19 | 22:39

Грдо е да се става едно девојче во политички контексти

Анастасија Ражнатовиќ постигна голем успех со својата втора песна, која стана број еден дури и во Хрватска. Нејзината мајка, популарната Цеца Ражнатовиќ, во емисијата...

Естрада 12.04.19 | 18:54

Цеца го покажа убиственото деколте и фризурата иста како онаа пред 25 години

Цеца Ражнатовиќ вчера се појавила на еден настан во Белград, и никого не оставила рамнодушен. Таа ја покажала новата фризура, но и убиственото деколте. Имено Цеца ја...

Сцена 10.04.19 | 15:19

Аца Лукас прозборе за односот со Цеца Ражнатовиќ, откри дали се скарани

Аца Лукас и Светлана Цеца Ражнатовиќ долги години беа пријатели, а потоа наеднаш се отследија од социјалните мрежи. Пејачот и пејачката за ова не зборуваа во јавноста,...