Доколку одите на маникир, тогаш треба да ги пробате следните нијанси на бои за нокти.

Боја на лаванда

Пастелните тонови се синоним за пролетта, но доколку барате нешто помалку невообичаено, тогаш бојата на лаванда е вистинскиот избор. За да се осигурате дека вашите бледи нијанси ги истакнуваат ноктите, започнете со бел базен слој, а потоа додадете лак во боја на лаванда.

Бела боја

Доколку вашата пролетна гардероба е шарена, тогаш белиот лак за нокти е одлично решение кое ќе се вклопи во неа. Без оглед на тоа дали сте се одлучиле за ладен тон или кремаста бела боја, за минималистички впечаток ноктите треба да ви бидат кратки.

Nude

За сите кои не сакаат да ги истакнат ноктите на ножните прсти, одлична опција се nude лаковите со кои тие ќе изгледаат блескаво здраво. Со оваа класична нијанса никогаш не може да погрешите, а доколку барате минималистички педикир, размислете за nude боја со млечен тон или непроѕирна неутрална нијанса.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.