Ознака: исчезната жена
Црна хроника 31.01.23 | 09:24

„Во чантата имаше само празна ќеса“, вели синот на исчезнатата жена од Демир Капија и апелира за помош

Милка Чалова, семејна жена од Демир Капија, без сериозни здравствени проблеми, веќе седум дена е исчезната од својот дом. Пет дена се трага по исчезната жена од Демир...

Црна хроника 06.01.23 | 13:20

Втора исчезната жена за девет месеци во Драчево, со слична физиономија како првата која уште не е пронајдена

Седми ден трае потрагата по Зојка Луковиќ, родена 1954 година, која излегла од својот дом во Драчево на 31 декември, околу 12 часот, по што ѝ се губи секаков траг. Нејзиниот...

Црна хроника 27.12.22 | 12:58

Исчезната 37-годишна жена од Могорче

Вчера во 9 часот во Одделението за внатрешни работи во Дебар, А.М.(38) од село Могорче пријави дека од домот се оддалечила неговата сопруга В.М.(37), информираше Стефан Димоски,...

Црна хроника 07.12.22 | 21:54

Од вчера ја нема Зинка Доневска, семејството моли за помош

Вчера после 15 часот е последен пат кога семејството ја видело Зинка Доневска, која исчезнала во околината на Стајковци. Нејзината ќерка сподели апел за помош, и замолува...

Црна хроника 26.07.22 | 10:12

Исчезна жена во Ченто, последен пат е видена во неделата

На социјалните мрежи се шири апел за помош на наши сограѓани кои бараат жена која е исчезната на 24.07. околу 13 часот во населба Ченто, во близина на Фурна 10. Според напишаното...

Скопје 13.03.22 | 10:09

Веќе 10 дена ја нема баба Рада од Волково

Денес е 10-ти ден откако баба Рада излегла од домот во Волково и се упатила во непознат правец. Семејство упатува апел секој кој ќе ја види да ја информира полицијата или...

Балкан 26.12.21 | 19:48

По четири дена ја најдоа Јована: Одевме низ снег и вода да ја бараме… најдовме замрзнато тело

Припадници на Народната патрола на Ужице денеска околу 15 часот и 30 минути фго пронашле безживотното тело на исчезнатата Јована Марјановиќ (54) од Ниш. Јована исчезнала...

Македонија 10.08.21 | 10:53

„Се надеваме дека успеала да избега од пожарот“, вели Ангелов за исчезнатата жена во Старо Нагоричане

Неколку дена трае потрагата по исчезната жена во кумановско Старо Нагоричане. Откако не се пронајдени остатоци кои укажуваат на опожарено лице, распишана е потрага...

Црна хроника 23.03.21 | 15:03

Исчезнатата 37-годишна жена се вратила дома откако по неа се трагаше два дена

Триесет и седумгодишната жена која на 21 март беше пријавена за исчезната се вратила во својот дом во пехчевското село Панчарево. На 22 март 2021 во 22:30 во полициската станица...

Црна хроника 18.02.21 | 23:42

Во близина на Кале пронајдена исчензатата скопјанка

Во близина на скопското Кале полицајци од полициската станица Беко ја пронајдоа 70-годишната Ленка Најденова која вчера околу 15 часот ја напуштила Клиниката за онкологија...

Црна хроника 28.09.20 | 11:58

Неколку тепачки, избегана сопруга – немирен во СВР Велес

Повеќе физички напади, како и случај со исчезната девојка беа пријавени изминатиот викенд во СВР Велес. Вчеравечер 43-годишниот З.Т. од Велес околу 2:30 часот, во СВР Велес...

Црна хроника 07.07.20 | 17:10

Свекор пријавил дека снаата му е исчезната 7 месеци

Вчера во СВР Скопје, Ф.С.(69) од Скопје пријавил дека на 25.12.2019 од домот на ул.„Пат за Китка“ во Скопје се оддалечила неговата снаа Р.Н.(48) од Скопје. Се преземаат мерки за...

Црна хроника 25.04.20 | 16:50

Исчезна скопјанка

На 25 април 2020 година во 07.30 часот во Полициската станица Аеродром лицето Н.Б.(35) од Скопје, пријавила дека претходниот ден, односно на 24.04. 2020 година околу 10:30 часот, во непознат...

Црна хроника 03.04.20 | 22:51

Исчезна 33-годишна жена

Вчера во 20.50 часот во СВР Куманово, Б.Д. од с.Пчиња, кумановско, пријавил дека неговата сопруга А.А.Д.(33) од с.Пчиња се оддалечила од семејниот дом. Се преземаат мерки за...

Црна хроника 01.02.20 | 12:47

Била во вториот месец од бременоста: Веќе 14 дена нема ни трага ни глас од Марија Брзакова

Веќе 14-ти ден нема ни трага ни глас од Марија Брзакова од струмичко Босилово, која е бремена и мајка на тригодишно дете. Мајката на исчезнатата Марија: Таа е семејна жена,...

Црна хроника 16.11.19 | 13:00

Убави вести: Исчезнатата струмичанка пронајдена жива и во добра состојба

Убави вести! Струмичанката Соња Атанасова која вчера исчезна, денес е пронајдена и е во добра состојба, известија за порталот Струмица Денес најблиските на Соња. Голема...

Црна хроника 15.11.19 | 21:38

Ако ја видите пријавете: Исчезна жена од Струмица

Млада жена е исчезната. Последен пат е видена утрово во 9:00 часот во центарот на Струмица. Потребна е помош од граѓаните, ако имате било какви информации јавете се не...

Црна хроника 15.11.19 | 20:54

Ја пријавил сопругата за исчезната, таа побегнала од Македонија по кавга

Педесет и четиригодишниот Т.Ј. од Скопје, вчера во скопската полиција пријавил дека по претходна семејна расправија, од домот се оддалечила неговата сопруга Т.Л.(53) од...

Црна хроника 14.11.19 | 18:31

Исчезна скопјанка, неколку пати досега заминувала од дома

Вчера околу 16.30 часот во СВР Скопје, С.М. пријавил дека М.М.(69) од Скопје се оддалечила од домот. Таа и претходно, во неколку наврати, го напуштала домот и се враќала. Се преземаат...

Црна хроника 23.08.19 | 16:57

Исчезна жена од болницата во Бардовци

Четириесет и деветгодишна жена е пријавена како исчезната од Психијатриската болница Бардовци. Случајот во полиција го пријавил нејзиниот син Ј.А.(22) од Крива Паланка...