Ознака: куче скитник
Црна хроника 20.04.21 | 12:20

Само лежам, не можам да функционирам од болки и од страв: Тетовчанка со тужба за Општината откако ја искаса куче

Жена на возраст од 46 години од Тетово која била касната од бездомно куче вели дека ќе ја тужи општината поради тоа што смета дека општинските власти не преземаат доволно...

Калеидоскоп 07.02.21 | 16:52

Не престана да лае додека човекот не тргна по него – го одведе до напуштено новороденче

Додека се возел на својот мотоцикл низ планините кај Себу на Филипините, Хунрел Фуентес Ревиља бил пресретнат од улично куче кое почнало упорно да го следи и да лае....

Црна хроника 04.08.20 | 11:21

Деветгодишно дете искасано од куче-скитник

Деветгодишно дете било искасано од куче скирник. Како што соопшти МВР, инцидентот се случил вчера, кога во СВР Велес било пријавено дека на плоштад „Којник“ во Велес...

Црна хроника 07.05.20 | 19:40

Пукал во куче скитник, ама наместо кучето си го застрелал братучедот

Во текот на вчерашниот ден околу 15: 00 часот во Полициска станица Прилеп било пријавено дека од куќа на ул.„Беровска“ во Прилеп, во сопственост на С.А.(23), со воздушна пушка...

Црна хроника 20.04.20 | 10:33

Ја каснало куче за време на полициски час

Вчера во 17,30 часот во Полициската станица Аеродром З.С.(21) од Скопје пријавила дека на ул.“Симеон Кавракиров“ била касната од куче скитник во пределот на левата рака

Црна хроника 17.04.20 | 14:20

Двегодишно дете искасано од куче-скитник

Двегодишно дете било искасано од куче-скитник во Скопје. Како што соопшти МВР, вчера во СВР Скопје, Х.С.(33) од Скопје пријавил дека на ул.„Емин Дураки“, неговиот двегодишен...

Црна хроника 07.12.19 | 11:01

Девојче искасано од куче скитник во уличишен двор

Девојче било искасано од куче скитник во уличишниот двор. Како што соопштува МВР, вчера Г.Ј.(34) од с.Биљановце, кумановско, пријавил дека околу 09.20 часот во дворно место...

Црна хроника 28.10.19 | 11:11

Девојче искасано од куче скитник

Девојче е повредено во уште еден напад на куче скитник. Како што соопшти МВР, вчера во Полициската станица Драчево, А.Б.(32) од с.Батинци, скопско, пријавила дека во с.Батинци...

Црна хроника 21.09.19 | 19:04

Куче искаса дете за уво

Малолетно дете било нападнато од куче-скитник во Виница. Инцидентот во полициската станива вчера наутро го пријавила мајката, С.И.(41) од Виница. Според пријавата, во...

Црна хроника 14.09.19 | 13:43

Куче скитник каснало двегодишно дете пред неговиот дом

Вчера попладне во Полициската станица Аеродром, М.Ц. (26) од Скопје пријавил дека во 14 часот, пред семејната куќа, куче скитник го каснало неговиот двегодишен син во пределот...

Скопје 31.08.19 | 12:04

Двајца скопјани нападнати од улични кучиња

Двајца скопјани во текот на вчерашниот ден се пожалиле дека биле нападнати од улични кучиња. Според билтенот на МВР синоќа во 20.10 часот во Полициската станица Аеродром,...

Црна хроника 17.06.19 | 12:18

Скопјанец каснат од куче скитник, паднал од велосипед и си ја повредил раката

Синоќа околу 20 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.А. (65) од Скопје пријавил дека на улица „Индустриска“, додека управувал велосипед, бил каснат од куче скитник...

Црна хроника 13.05.19 | 11:35

Куче скитник каснало дете за двете раце во Кичево

Вчера околу 11 часот во Полициската станица Кичево, Е.Ј. (36) од Кичево пријавила дека на улица „Маршал Тито“ во Кичево нејзиниот 11-годишен син бил каснат од куче скитник...

Црна хроника 06.05.19 | 11:22

Радовишанка вчера касната од куче скитник

Вчера во полициска станица Радовиш, Љ.Д. (65) од Радовиш пријавила дека истиот ден во 11 часот на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш била касната од куче скитник...

Црна хроника 01.04.19 | 12:44

Тинејџерка касната oд куче скитник во Ново Лисиче

Во текот на вчерашниот ден во Полициската станица Аеродром, Д.Р. (42) од Скопје пријавил дека во саботата околу 19 часот на булевар „Видое Смилески-Бато“, скопско Ново...

Црна хроника 30.03.19 | 12:26

Старец каснат од куче скитник вчера во Аеродром

Вчера 16.30 часот во Полициската станица Аеродром, М.К. (82) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10 часот на булевар „Јане Сандански“ во Скопје бил каснат од куче скитник...

Црна хроника 17.03.19 | 16:29

Тетовец каснат од куче скитник на „Плоштад Македонија“

Вчера попладне во Полициската станица Центар, В.М. (31) од Тетово пријавил дека истиот ден во 16 часот на „Плоштад Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот на...