Возачка за ова треба да се одземе, вели авторот на видеото споделено на групата Ѕид на сообраќајниот срам, кој го улови камионот на фирмата за мебел „Алмак“ како од плочник врти кон ширинка со трева и вози преку неа.

Струмичка фирма, ним сè им е дозволено, се вели во коментарите.

Видеото може да го погледнете тука.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.