Ознака: ѕид на сообраќајниот срам
Црна хроника 16.05.22 | 09:25

„Струмичка фирма, ним сè им е дозволено“: Камион за мебел низ поминува низ трева за побрзо да излезе на пат

Возачка за ова треба да се одземе, вели авторот на видеото споделено на групата Ѕид на сообраќајниот срам, кој го улови камионот на фирмата за мебел „Алмак“ како од...

Скопје 03.10.19 | 08:55

Од ЈСП си патиме

Утрово малку пред 8 часот на заедничкиот паркинг за вработените во Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ и во дирекцијата на Алкалоид, автобус кој излегува од...

Калеидоскоп 26.09.19 | 18:27

Крава паркирана на мост

Иако од прва ќе помислите дека нема логика во насловот на оваа вест, на прв поглед ќе се разуверите. Корисник на Фејсбук на страницата Ѕидот на сообраќајниот срам сподели...

Калеидоскоп 21.08.19 | 18:06

Ало Македонија пат, уште колку луѓе треба да загинат?

Уште колку луѓе треба да загинат за Македонија пат конечно да се фати за работа, прашува револтиран граѓанин, кој потенцира дека на мостовите на патот Росоман-Прилеп...

Сервиси 01.07.19 | 12:00

Внимавајте ако тргнавте кон југ, колони кај велешката патарина

Долга колона пред велешката патарина на автопатот Скопје-Велес. Како што преку социјалните мрежи споделуваат граѓаните кои во моментот се на пат, покрај тоа што е гужва,...

Скопје 20.06.19 | 18:24

Во Ѓорче фали само гондола

Си правиме муабет за Венеција, се шегуваат скопјани на фотографијата сликана денеска во Ѓорче Петров. Краткото невреме и денеска ги остави пола улици поплавени, а сична...

Црна хроника 10.05.19 | 13:49

Крави шетаат слободно на автопатот Скопје-Тетово

Стадо на крави шетаат на автопатот Скопје-Тетово, предупредуваат возачите апелирајќи да се внимава. Поздрав „Македонија пат“, како сте? Добри?, прашуваат иронично патниците. Доколку...

Црна хроника 11.04.19 | 11:01

Сè решивте, уште ова остана: Битолчанец доби казна за избледена таблица

Полиција му пишала казна на битолчанец поради тоа што неговата регистерска табличка била избледена. Сè решивте, уште ова остана, коментира тој, споредлувајќи ги фотографиите...

Скопје 04.04.19 | 12:08

Скопје 2019: Тркалото паѓа, автобусот си продолжува со рутата

Испаѓаат делови од автобус бр. 67 и возачот си продолжува да вози, пишува граѓанин, кој ја сподели фотографијата од отпаднатиот дел во групата „Ѕид на сообраќајниот срам“. (фото:...

Патувања 29.03.19 | 14:20

Добро е што не напишаа Прашина…

Автопатот А2 има нов знак… (фото: Ѕид на сообраќајниот срам)

Скопје 26.12.18 | 19:10

Тој што ми ја изгребал колата, има еден час да се пријави: Димитар упати апел!

Тој што ми ја изгребал колата и се направил паметен си отишол, има 1 час да се пријави и да дојде да си ја среди штетата… инаку ќе си го бара полиција на врата зошто го...

Црна хроника 09.12.18 | 09:31

Три сообраќајки за три часа по македонските патишта

Во новата епизода на „Македонија пат повторно изненадени ќе гледате“: „Три сообраќајки за само три саати“. Во оваа епизода сум и јас еден од каскадерите, пишува Александар...