Ознака: возење
Македонија 26.12.20 | 13:12

Возење низ плоштад за 45 евра – плаќа Петре Шилегов

Иако е забрането, автомобил Бентли пред некоја вечер возеше на плоштадот. Од снимките можеше да се забележи дека автомобилот возел брзо, со што во опасност ги доведе...

Црна хроника 23.07.20 | 14:37

РСБСП: СТОП за возењето под дејство на алкохол!

Управување на моторно возило под дејство на алкохол е еден од најсериозните прекршоци кој го прават одредени возачи. Да се управува моторено возило под дејство на алкохол...

Калеидоскоп 08.07.20 | 12:16

Бидете подготвени за возење на високи температури и возете одговорно

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) апелира до возачите да бидат внимателни при возењето на високи температури. Оттаму велат дека обврска...

Економија 14.02.20 | 09:59

Бесплатно до возачка дозвола за ,,Ц‘‘ и ,,Д‘‘ категории

Државата ќе ги подобрува вештините на невработените за да најдат работа, но и ќе им помага и да почнат сопствен бизнис. Мерките кои годинава се под мотото “Шанса за сите“...

Сервиси 08.08.19 | 11:35

РСБСП со апел до возачите да ги почитуваат правилата за ограничување на брзината

Републички совет за безбедност во сообраќајот и патиштата (РСБСП) апелира до возачите да возат смирено и безбедно и да ги почитуваат правилата за ограничување на брзината. Од...

Патувања 03.08.19 | 15:51

Совети кои мора да ги знаат сите возачи: Како да возите на +40 степени

И најискусните возачи мораат посебно да се подготват кога тргнуваат на летен одмор и возат на температури над 35 степени. Жешкото време налага пред да тргнете на патување...

Сервиси 31.07.19 | 11:21

РСБСП со апел пред празниците: Не возете под дејство на алкохол!

Во пресрет на празничните денови, Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата денеска упати апел до возачите за одговорно учество во сообраќајот за...

Сервиси 15.07.19 | 13:12

Кампања со совети за возење при високи температури и зголемена фрекфенција

Заморот и неговото влијание на способноста за управување на моторно возило ќе биде посебен сегмент во кампањата за подобрување на безбедноста на сообраќајот на патиштата...

Црна хроника 15.06.19 | 14:11

Луѓе внимавајте: На автопатот Миладиновци Штип возат во спротивен правец

Предупредување е постирано на Фејсбук групата Ѕид на сообраќајниот срам, каде се наведува дека возачите треба да внимаваат. Имено, на автопатот Миладиновци – Штип,...

Калеидоскоп 06.03.19 | 17:54

Мајка на шест деца е казнета со 750 евра – возела со 90 км/час, но и со синот на покрив

Видео од автомобил кое вози со брзина од околу 90 км/ч, но и дете на покривот, ги разбранува социјалните мрежи. Настанот заврши со парична казна и одземање на возачката...

Балкан 14.01.19 | 13:37

Поради вакви како него ни гинат децата: Вака се дивее со автомобил по заледен пат

За време на викендот на Фејсбук се појави видео снимено во близина на Томилавград во БиХ, каде еден автомобил дивееле по лизгавиот пат. Снимката која е објавена со опис:...