Снимка на која се гледа како тиктокер управува со „мерцедес“ и вози со 130 на час низ скопските улици, е објавено на „Твитер“. Од него, може да се види како во Кисела Вода, тој поминува на затворен семафор додека проаѓаат пешаци. Во друг исечок, се гледа како претекнува возила. Сето ова, е објавено јавно.

Во објавата е дадено и друго објаснување.

Инаку, за повеќе од една недела, две лица загинаа на скопските улици, а трето, вчера е прегазено и се бори за живот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.