Ознака: прекршок
Црна хроника 08.01.21 | 15:36

Им се може: Нервозен возач се обидува да премине преку две полни ленти

Преку две полни ленти и уште две полни, возач се обидува да премине од една, на сосема друга страна на булевар во Скопје. Секако, против сите сообраќајни правила и прописи. Дополнително...

Црна хроника 26.12.20 | 22:50

Шилегов и Спасовски построги кон Тик-ток фраерот „Pat kolon a?“: Одземено возило и 50 евра казна

Парична казна и одземање на возилото заработи 24-годишниот корисик на Тик-ток „Адријан Масљани 77“, лицето кои возеше на новата велосипедска патека долж булеварот „8...

Црна хроника 26.12.20 | 10:00

„Pat kolon a?“: И за оваа „бела мечка“ не важат законите во Македонија

Јавноста уште зборува за казната од 45 евра за дивеењето на Бурим Харачина и неговото „бентли“ по плоштадот Македонија, а на „Тик-ток“ има ново видео со кое се подбиваат...

Црна хроника 04.09.20 | 09:58

473 прекршоци за неносење маски во изминатото деноноќие

За неносење лична заштита на лице регистрирани се 473 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава. Министерството за внатрешни работи апелира...

Црна хроника 27.07.20 | 10:20

329 прекршоци за неносење маски во изминатото деноноќие

Министерството за внатрешни работи во текот на изминатото деноноќие евидентираше 329 прекршоци за неносење на лична заштита на лицето. Оттаму повторно апелираат до...

Црна хроника 23.06.20 | 10:00

Решенија за изолација за 651 лице, 618 не носеле маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата надржавата на 651 лице им се издадени решенија за изолација, а 346 лица потпишале изјави за самоизолација. Полициските...

Црна хроника 05.06.20 | 12:01

Нови 363 лица во самоизолација, фатени 591 лице без маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на нашата држава регистрирани се вкупно 591 прекршок за не носење лишна заштита, а 48 лица не ја почитувале забраната...

Црна хроника 05.05.19 | 16:46

Со мобилен го сликал избирачкиот одбор

Во 14,30 часот, од страна на заменик претседател на Избирачкиот одбор на гласачко место број 2666, во Основното училиште „Златан Сремац“, на подрачје на ПС ОН Кисела Вода,...

Црна хроника 28.12.18 | 15:12

Полициски „контра“ паркинг на булевар во Куманово

За кого треба да важат сообраќајните правила кога тие што треба да ги спроведуваат, не ги почитуваат е прашањето кое неретко си го поставувааат возачите. Една слична...