На 30.01.2022 во Полициска станица Чаир е пријавено дека од СОС Детско село – Радишани се оддалечила И.П.(16) од Скопје. Таа и претходно во повеќе наврати се оддалечувала и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.