Ознака: исчезната
Сервиси 28.07.22 | 12:49

Стојанка која исчезна пред четири дена, пронајдена e мртва

Четири дена откако започна потрагата по Стојанка Ѓоргиева (75) од Скопје, жена која боледува од Алцхајмер и е без слух, таа денеска била пронајдена мртва. Нејзината ќерка...

Балкан 28.04.22 | 11:01

Повторно потрага околу Сава, овојпат за исчезнатата Маријана од „Големиот брат“

Интензивната потрага по Маријана Зајферт (38), попозната како победничката во регионалното реално шоу „Големиот брат“, чие исчезнување го пријавил нејзиниот сопруг,...

Естрада 27.04.22 | 20:40

Полицијата трага по исчезнатата Маријана, победничка на „Големиот брат“

Загрепската полиција објави фотографија и информација за исчезнувањето на Маријана Зајферт (37), победничката на регионалното реално шоу „Големиот брат“ во 2011 година. Маријана...

Црна хроника 26.04.22 | 16:25

Пронајдена младата штипјанка која сопругот ја пријави за исчезната

На 25.04.2022 околу 21:45 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ја пронашле 23-годишната П.А. од...

Црна хроника 30.03.22 | 23:50

Мајка ми е одговорна, организирана и здрава личност, ја нема веќе 8 дена: Семејството во потрага по исчезната Виолета, бараат помош

Ви се обраќам за да побарам помош во подигање на свеста на надлежните органи и населениото во потрагата на мајка ми која исчезна на 22 март, вели Анџела Станојковска,...

Црна хроника 30.01.22 | 16:43

Од СОС Детско село – Радишани исчезнала 16-годишна девојка

На 30.01.2022 во Полициска станица Чаир е пријавено дека од СОС Детско село – Радишани се оддалечила И.П.(16) од Скопје. Таа и претходно во повеќе наврати се оддалечувала и...

Црна хроника 07.01.22 | 19:41

Исчезната е 33-годишна скопјанка со здравствени проблеми

Триесет и три годишна скопјанка е исчезната. За исчезнувањето реагираат од нејзиното семејство, од каде велат дека исчезнтата имала здравствени проблеми. Во Полициската...

Црна хроника 20.10.21 | 17:12

Жител на Делчево ја пријавил мајка си за исчезната, па по два дена ја пронашол мртва

Ocyмдeceт и тpигoдишнa жeнa oд Дeлчeвo e нajдeнa мpтвa, oткaкo пpeд двa дeнa билa пpиjaвeнa зa иcчeзнaтa oд cтpaнa нa нejзиниoт 53-гoдишeн cин. Како штo инфopмиpaaт oд дeлчeвckaтa пoлициja, пoчинaтaтa (C.A.)...

Црна хроника 14.10.21 | 17:08

Исчезната 33 годишна жена со здравствени проблеми

На 13.10.2021 во 10:40 часот во СВР Скопје, С.М.(54) од Скопје пријавила дека од дома се оддалечила нејзината ќерка М.М.(33), која имала здравствени проблеми. Се преземаат мерки за...

Црна хроника 22.09.21 | 17:20

Исчезна малолетничка од скопско, нејзината мајка бара помош од полицијата

На 21.09.2021 во 01:10 часот во Полициското одделение Сарај, Ш.А.(47) од с.Буковиќ, скопско, пријавила дека нејзината ќерка И.А.(17) се оддалечила од домот. Се преземаат мерки за пронаоѓање...

Црна хроника 02.09.21 | 13:47

Во неготинско пронајдена исчезната 17-годишна малолетничка од Кочани

Во неготинско е пронајдена малолетничка од Кочани, откако по пријава на нејзината мајка, полицијата ја бараше. За ова попладнево информираше портпаролот на СВР Велес,...

Црна хроника 18.08.21 | 17:30

Од понеделникот исчезната 20- годишна девојка од Скопје

На 16.08.2021 во 17.00 часот во СВР Скопје, Ј.Ш.(45) од Скопје пријавил дека од семејниот дом се оддалечила неговата ќерќа М.Ш.(20) од Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето,...

Црна хроника 01.08.21 | 18:23

Пронајдена е исчезнатата скопјанка Ана

Скопјанката Веселинка Димова денес молеше за помош на социјалните мрежи, објавувајќи дека нејзината ќерка Ана искезнала. Сега таа објави убава вест – девојката е пронајдена. Ја...

Црна хроника 11.06.21 | 20:44

Родителите скршени, се молат за среќен крај: И под дрво и под камен се бара 16-годишната Наташа од кочанско, од вчера ѝ се губи секаква трага

Семејството Николови, од кочанско Оризари, повеќе од 24 часа трага по 16-годишната Наташа. Последен пат е видена вчера во осум часот утрината, кога дома кажала дека ќе оди...

Скопје 08.06.21 | 10:11

Потрагата заврши: Анче е пронајдена

На социјалните мрежи беше споделена добра вест, односно дека Анче е пронајдена. Анче е пронајдена!!! Ви благодарам на сите кои се вклучивте во потрагата“ стои во објaвата...

Црна хроника 24.05.21 | 19:35

Исчезна малолетна велешанка со нејзиното бебе

Во саботата вечерта било пријавено исчезнување на малолетна девојка од Велес, заедно со нејзиниот едногодишен син. „На 22.05.2021 во 23.30 часот во СВР Велес, М.М.(38) од Велес...

Црна хроника 16.05.21 | 16:26

Се трага по 27-годишна скопјанка, сопругот ја пријавил за исчезната

Вчера во Полициската станица Гази Баба, Н.М.(35) од нас.Гоце Делчев, Скопје, пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга К.М.К.(27) од с.Трубарево, скопско. Од МВР...

Црна хроника 20.04.21 | 18:59

Исчезната е 70-годишна скопјанка, семејството бара помош

Исчезната е 70 – годишна жена од Скопје, Павлина, облечена е во бели патики, црни панталони и бело крем јакна, а се изгубила покрај трим патеката во Кисела вода или на патеката...

Калеидоскоп 18.02.21 | 11:28

Исчезната пациентка од Онкологија, семејството бара помош да биде пронајдена

Пациентка по име Ленка Најденова (70) излегла од Клиниката за онкологија вчера попладне незабележана од никого, ниту од обезбедувањето ниту од медицинскиот персонал...

Вести 18.12.20 | 13:47

Доброволци и кучиња трагачи ја бараат 50-годишната Весна Николоска која исчезна завчерва

Повеќе од 40 часа се трага по исчезната 50-годишна прилепчанка. На прилепчанката Весна Николоска и се губи трагата откако околу 23 часот на 16 декември излегла од својот...