Аниса Ајро од Скопје, 12-годишна ученичка во седмо одделение е исчезната од вчера. Семејството во очај трага по неа. Случајот бил пријавен во полиција. Апелот за пронаоѓање на девојчето се шири на социјалните мрежи.

Исчезнато ми е детето од вчера. Би ве замолил вртете на 072 232 983, апелира очајниот татко Енгин.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.