На 21.04.2024 е пронајдена Л.А.(18) од Скопје.

За неа на 20.04.2024 беше пријавена дека се оддалечила од домот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.