На 21.04.2024 во 22:00 часот во СВР Скопје, 37-годишна жена пријавила дека околу 19:00 часот во семејниот дом на подрачјето на Ѓорче Петров, била физички нападната од нејзиниот вонбрачен партнер А.Ч.(54).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.