Ознака: Аниса Ајро
Црна хроника 31.03.23 | 22:10

„Шверцери“ се вклучуваат во потрагата по Аниса и Мелиса: Тие се наши ќерки и сестри

Навивачката група „Шверцери“ ги повика своите членови да се вклучат во потрагат по двете исчезнати девојчиња. Ги повикуваме нашите членови од секое маало, од секоја...

Црна хроника 31.03.23 | 21:18

Покрај Аниса, се трага и по 15-годишната Мелиса

Две тинејџерки се пријавени за исчезнати вчеравечер во Полициската станица Бит Пазар. Во 20:30 часот Е.А.(38) пријавил дека се оддалечила неговата ќерка А.А.(12), а околу 22:00...

Црна хроника 31.03.23 | 19:17

Семејството е во агонија: Девојче ја викнало Аниса среде училишен час вчера, и оттогаш и се губи трага!

Аниса Ајро од Скопје, 12-годишна ученичка во седмо одделение е исчезната од вчера. Семејството во очај трага по неа, и случајот бил пријавен во полиција. За „Фокус” таткото...

Црна хроника 31.03.23 | 14:57

Исчезнато е дванаесетгодишно девојче од Скопје, семејството моли за помош

Аниса Ајро од Скопје, 12-годишна ученичка во седмо одделение е исчезната од вчера. Семејството во очај трага по неа. Случајот бил пријавен во полиција. Апелот за пронаоѓање...