Две тинејџерки се пријавени за исчезнати вчеравечер во Полициската станица Бит Пазар.

Во 20:30 часот Е.А.(38) пријавил дека се оддалечила неговата ќерка А.А.(12), а околу 22:00 часот Ѓ.О.(39) пријавил дека се оддалечила неговата ќерка М.К.(15).

М.К. и претходно во повеќе наврати се оддалечувала од домот и била враќана назад.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.