Млада девојка по име Ени е исчезната во близина на Скопје, последен пат е видена вчера наутро на бензинска пумпа во близина на Илинден.

Пријателите и семејството апелираат доколку некој ја забележи да пријави во најблиската полициска станица.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.