Ознака: девојка
Свет 23.11.22 | 11:50

Видов како напаѓачот застрела девојче во глава: Исповед на жена која го преживеа масакрот во Вирџинија

Еден од вработените кој го преживеал нападот што се случи синоќа во Волмарт во Вирџинија, вели дека напаѓачот излегол од канцеларијата и наеднаш почнал да пука. Тој...

Црна хроника 16.11.22 | 08:45

Две жени нападнале девојка во Драчево по сообраќајна кавга

23-годишна скопјанка била нападната од две жени во Драчево, соопшти полицијата. Инцидентот се случил по сообраќајно недоразбирање. Во Полициската станица Драчево, девојката...

Црна хроника 13.11.22 | 16:59

27-годишна девојка почина по ноќ во скопски хотел

Ноќва во 00.50 часот во СВР Скопје од Итната медицинска помош било пријавено дека од хотел на ул.„Чаирска“ за укажување лекарска помош била земена Р.Д.(27) и била пренесена...

Естрада 26.10.22 | 09:33

„Ти си сѐ она што некогаш сум го барал“ вели Кајмакоски за новата девојка, која за роденденот го изненади со специјален подарок

„Ти си сѐ она што некогаш сум го барал. Ти благодарам што ме туркаш кон тоа да ги остварам сопствените соништа секој ден“. Вака македонскиот пејач Даниел Кајмакоски...

Црна хроника 06.10.22 | 21:08

Девојка претепана од скопјанец во Аеродром

На 05.10.2022 во 17.49 часот во СВР Скопје, Г.Д.(18) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Аеродром била физички нападната од Н.Р. од Скопје. Се работи на расчистување на случајот.  

Црна хроника 05.09.22 | 18:40

Ја претепал поранешната девојка во хотел

Жена била нападната од своето поранешно момче, соопшти полицијата. Денеска во Полициското одделение Петровец, 35-годишна жена од Велес пријавила дека околу 03.00 часот...

Естрада 01.09.22 | 12:52

Дарко Лазиќ има нова девојка: „Уловен“ како разменува нежности со презгодна бринета

Пет месеци откако раскина со колешката Барбара Бобак, српскиот фолкер, Дарко Лазиќ, влезе во нова врска. Лазиќ има нова девојка, а тоа е извесна Катарина која, како што...

Фудбал 30.08.22 | 15:27

Новата девојка на Мбапе е првиот трансродов моедл на насловната страница на Плејбој

Францускиот и италијанскиот печат објавуваат дека напаѓач на ПСЖ, Килијан Мбапе, веќе неколку месеци е во врска со познатата француска манекенка Инес Рау. Оваа 32-годишна...

Црна хроника 28.08.22 | 22:31

Двајца насилници нападнале и ограбиле 19-годишна девојка пред кафуле во Центар

Деветнаесетгодишна девојка од Скопје била нападната и ограбена од двајца насилници во центарот на Скопје. Во Полициска станица Центар, Г.У. (19) од Скопје вчера пријавила...

Црна хроника 19.08.22 | 14:43

Почина 23-годишната девојка која ја прегази „Бе-ем-ве“ во Тетово

Во Клиничкиот центар во Скопје почина 23 годишната Теодора Р., од тетовско Сараќино која беше тешко повредена како пешак на 15 август околу 22 часот во Тетово. Таа беше тешко...

Црна хроника 16.08.22 | 10:54

Возач со „БМВ“ прегази 23-годишна девојка во Тетово, тешко е повредена

Тетовската полиција информира дека ноќеска тешко е повредна 23 годишно женско лице откако во неа удрило патничко моторно возило. Настанот се случил околу 21 часот и 50...

Црна хроника 22.07.22 | 19:48

Излегла од базен, го зела телефонот приклучен на полнач и ја удрило струја: Почина млада девојка

Млада девојка почина за време на приватна забава во угостителски објекти. Според информациите од полицијата, станува збор за 22-годишна девојка со иницијали Љ.С. од Кумановско. Полициски...

Црна хроника 12.07.22 | 22:41

Маж уценувал девојка: Или ќе бидеш моја или ќе објавам слики

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ф.А.(32) од село Норово, крушевско, поради постоење основи на сомнение за...

Црна хроника 19.06.22 | 19:08

Струмичанец си ја претепа девојката

На 18.06.2022 во 21.35 часот во СВР Струмица бил извршен службен разговор со В.Т.(34) од Струмица затоа што претходно физички нападнал 37-годишна струмичанка со која бил во врска. По...

Фудбал 16.04.22 | 15:25

Полицијата во потрага по познатиот фудбалер: Ја прегазил својата девојка, ќе одговара за обид за убиство

Некогашниот фудбалер на Бенфика и Атлетико Мадрид, а сегашен член на Бока јуниорс, Едуардо Салвио е баран од полицијата во Буенос Аирес. Тој ја прегазил својата девојка...

Балкан 23.03.22 | 19:37

Ранетата девојка во Чикаго била родена во Скопје: Погодена е со три куршуми во камионџиската престрелка

Девојката ранета во оружениот напад во Чикаго кој загина момче од Србија, била родена во Скопје. Како што пишува „Србијан тајмс“, скопјанката, која имала српско потекло,...

Црна хроника 21.02.22 | 22:58

Избодена девојка во центарот на Скопје

МВР информира дека млада девојка била избодена во центарот на Скопје. Утрово полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.М., затоа што околу 00.15 часот на...

Фудбал 30.01.22 | 18:25

Манчестер јунајтед го суспендираше, а полцијата го уапси Гринвуд откако ја претепал девојката

Талентираниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд беше уапсен од полицијата поради тоа што неговата девојка Харијет Робинсон го обвини дека крвнички ја...

Црна хроника 30.01.22 | 16:43

Од СОС Детско село – Радишани исчезнала 16-годишна девојка

На 30.01.2022 во Полициска станица Чаир е пријавено дека од СОС Детско село – Радишани се оддалечила И.П.(16) од Скопје. Таа и претходно во повеќе наврати се оддалечувала и...

Македонија 17.01.22 | 12:33

Mлада битолчанка ненадeјно и брзо починала на Инфективно, наредена обдукција

Битолчанка на 33-годишна возраст утринава почина на Инфективно одделение во Битола, пренесува Независен. Како што информираат од Клиничката болница Битола, девојката...