На 22.03.2023 во Полициската станица Ѓорче Петров се пријавила Т.С.(51) од с.Волково, скопско.

За неа на 21.03.2023 во 09:30 часот нејзиниот сопруг М.С.(65) пријавил дека се оддалечила од домот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.