Четири дена откако започна потрагата по Стојанка Ѓоргиева (75) од Скопје, жена која боледува од Алцхајмер и е без слух, таа денеска била пронајдена мртва.

Нејзината ќерка изјави дека во текот на завчерашниот ден таа била видена од еден овчар со кого и разговарала.

Вчера се пребаруваше рид во близина на Орланци каде бил пронајден и дел од облеката на Стојанка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.