Полицијата ја пронајде 19-годишната девојка од Куманово, за која татко ѝ пријави дека се оддалечила од нивниот дом.

Таа е во добра здравствена состојба, информираа денеска од СВР Куманово.

– На 16 јануари годинава, по извршено пребарување и оперативни проверки на терен од страна на полициски службеници од СВР Куманово, пронајдена е во добра здравствена состојба А.И., за која ден претходно, нејзиниот татко, 46-годишниот Б.И. пријави дека се оддалечила од домот, информираше полицијата.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.