Ознака: кумановка
Црна хроника 12.01.21 | 12:32

Прегазена 19-годишна кумановка, со тешки повреди пренесена во болница

Девојка е тешко повредена откако вчера околу 14,20 часот во неа удрило возило на крстосницата од улица „Кирил и Методиј“ и улица „Перо Чичо“ во Куманово. Како што соопшти...

Семејство 13.05.20 | 18:50

Поранешното момче ѝ се закаува дека ќе го киднапира синот и ќе го однесе на Косoво

По прекинувањето на љубовна врска со косовски државјанин во Германија, Маја Крстевска, нејзиното семејство, но и пријателите се жртви на интернет тортура. Косовецот...

Црна хроника 17.10.19 | 10:43

Кумановка приведена поради сомнеж за трговија со наркотици

Жителка на Куманово вчера попладне е приведена откако при полициска контрола кај неа е пронајдена прашкаста материја. Нешто подоцна полицијата привела и 40 годишен...

Црна хроника 25.09.19 | 17:18

Кумановка прободена со нож во домот на вонбрачниот сопруг

На 24.09.2019 во СВР Куманово, од болницата во Куманово било пријавено дека кај нив со повреда од остар предмет била донесена С.З.(42) од Куманово. По преземени мерки било констатирано...

Црна хроника 30.07.19 | 15:40

Три лица нападнале кумановка среде бел ден во Ченто

Вчера во СВР Скопје, Р.К. (30) од Куманово пријавила дека истиот ден околу 14 часот на улицата “Методија Андонов Ченто“ била физички нападната од Ш.Р., И.Р. и С.Р. од Куманово. Се...