38 годишна мајка од скопско Булачани, пријавила дека на 19.09.2022, околу 09.50 часот, нејзиниот малолетен син бил нападнат од друг малолетник.

Инцидентот се случил во училница во основното училиште во с. Булачани.

МВР презема мерки за расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.