Ознака: малолетник
Црна хроника 25.09.23 | 22:51

Малолетник нападнат во скопско

На 24.09.2023 во 18:20 часот во СВР Скопје, Л.А.(34) од с.Света Петка, скопско, пријавил дека околу 15:30 часот во селото неговиот малолетен син бил физички нападнат од М.Ј.(27). По целосно...

Црна хроника 06.09.23 | 20:45

Малолетник од Гази баба украл автомобил, доби кривична

По преземени мерки и активности, полициски службеници од ЕВР Гази Баба расчистиле кривично дело „одземање на моторно возило“. По извршено вештачење било утврдено...

Црна хроника 05.09.23 | 13:04

Малолетник прегазен во Скопје, со тешки повреди пренесен на Клиника

Малолетен пешак бил удрен од возило во текот на вчерашниот ден. Според МВР околу 16.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Васко Карангелевски“...

Црна хроника 04.09.23 | 12:46

Малолетник со нож нападнал друг малолетник

Четириесетгодишната тетовка Д.М.С., вчеравечер во 23 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавила дека околу 10 часот на улица „Борис Кидрич“ во Тетово нејзиниот малолетен...

Црна хроника 31.08.23 | 10:50

Приведен 16-годишникот кој со нож нападна малолетници во скопски трговски

Полициски службеници од СВР Скопје, вчера привеле 16-годишен малолетник поради основано сомнение дека извршил кривично дело разбојништво во обид. Од Министерството...

Црна хроника 12.08.23 | 14:05

Тешко повреден малолетник: Со „Фиат“ излетал од патот кај Куманово

Денеска (12.08.2023) во 04.40 часот било пријавено дека во Куманово, на патот кој води до с.Проевце, патничко возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.В.(25)...

Црна хроника 04.08.23 | 13:35

Малолетник на мотоцикл тешко повреден по судир

Вчеравечер во 20.30 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека во гостиварско Чегране се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл со гостиварски регистарски ознаки,...

Црна хроника 03.08.23 | 12:43

Малолетник зад возлан излета од пат, еден од другарите му е тешко повреден

Вчера во 15.10 часот било пријавено дека на регионалниот пат од с.Неготино кој води за автопатот, патничко возило „фиат“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од...

Балкан 21.07.23 | 18:44

Малолетен турист почина од струен удар во туш-кабина на Хвар

Малолетнен турист денеска почина од струен удар на хрватскиот остров Хвар. Според првите информации, несреќата се случила во општина Јелса околу 14:45 часот. Веднаш интервенирала...

Црна хроника 03.07.23 | 17:29

Банда малолетници насрнала на дете во автобус на ЈСП, еден му извадил и нож

На 2 јули, педесетгодишниот скопјанец М.С. пријавил дека околу 18.00 часот на подрачјето на Аеродром во автобус на ЈСП неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку...

Балкан 03.07.23 | 10:38

Уапсен малолетник за синоќешното убиство во Белград

Српската полиција утрово го уапсила Љ.Ш. (17) поради сомневање дека синоќа во Белград го убил М.А (31) и тешко го ранил Б.Д. (27) во Жарково на Чукарица, пренесоа српските медиуми. Малолетниот...

Црна хроника 19.06.23 | 11:18

Малолетник насилно одзел пари од друг малолетник, полицијата го уапси

На 18.06.2023 во 23.30 часот на ул.„Костурски херои“ во Скопје полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје. Тој се сомничи дека...

Црна хроника 18.06.23 | 16:38

Малолетник нападнат од тинејџер кај Бит Пазар

На 17.06.2023 во 18:44 часот во Полициска станица Бит Пазар М.И.(30) од Скопје пријавила дека околу 15:00 часот пред продавница на подрачје на Бит Пазар нејзиниот малолетен син по...

Црна хроника 17.06.23 | 16:22

Дваесетгодишник со „ауди“ удрил малолетник и побегнал

Вчера попладнето во 14 часот на ул. Калузлиска во Радовиш, патничко моторно возило „ауди“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(20) од Радовиш удрило во малолетен...

Црна хроника 08.06.23 | 10:07

Штитеник од мал групен дом нападна и ограби жена

Во Кавадарци вчера во 11 часот полициски службеници од ОВР Кавадарци лишиле од слобода малолетник од Кавадарци, осомничен дека претходно физички нападнал жена од Кавадарци...

Црна хроника 02.06.23 | 17:53

Возач на „ауди“ прегази малолетник во Охрид

„Вчера во Охрид, на улицата Ванчо Питошески, патничко возило „ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.М.(35) удрило во малолетен пешак од Охрид“, објави...

Црна хроника 23.05.23 | 23:03

Малолетник нападнал жена пред зграда, предаден е во установа

Вчеравечер околу 22:30 часот на улица „Браќа Миладинови“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово лишиле од слобода малолетник од Тетово, а кој претходно бил пријавен...

Црна хроника 22.05.23 | 16:30

Судир на мотор со две возила, две момчиња во болница со тешки повреди

Вчеравечер во 21.20 часот во СВР Тетово пријавено е дека на регионалниот пат Тетово-Јажинце, во Џепчиште, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички...

Црна хроника 19.05.23 | 19:07

Во основно училиште во Чаир, малолетник со закана со пиштол му зел пари на друг малолетник

На 19.05.2023 година, околу 11.20 часот во двор на основно училиште на подрачје на Чаир, полициски службеници од Полициската станица Чаир лишиле од слобода малолетник од Скопје. Според...

Црна хроника 11.05.23 | 13:11

Ученик од штипската гимназија се заканил со пушка – полицијата е во училиштето

Полицијата е на влезовите од гимназијата „Славчо Стојменски“ откако ученик од четврта година на Инстаграм споделил порака дека ќе дојде со пушка на училиште. Во моментов...