Ознака: нападнат
Фудбал 31.03.24 | 18:12

Нападнат судија на фудбалски натпревар во Охрид

На фудбалски натпревар во рамки на општинската фудбалска лига во Охрид синоќа е физички нападнат главниот судија. Вчера во 21:30 часот во СВР Охрид е пријавено дека на...

Македонија 21.03.24 | 22:03

Новинарот Фуркан Салиу нападнат од извршителката Јакимовска: Остри реакции од ЗНМ и ССНМ, известен е и ЈО од Кичево

Новинарот Фурхан Салиу денеска објави дека е повреден откако физички бил нападнат од извршителката Весна Јакимовска во тек на извршна постапка во Кичeво, каде тој со...

Црна хроника 20.03.24 | 12:51

Маж нападнал соученик на син му

Четириесет и петгодишниот Ф.А. од тетовска Голема Речица, вчера во СВР Тетово пријавил дека околу 11 часот и 30 минути во близина на тетовско средно училиште, во кое учел,...

Црна хроника 06.03.24 | 20:30

Маж пријавил дека го нападнала неговата партнерка

Маж пријавил дека го нападнала партнерката, но и жена пријавила дека ја нападнал и и се заканувал нејзиниот поранешен партнер. Мажот го пријавил случајот во СВР Скопје,...

Црна хроника 27.02.24 | 12:18

Нападнат вработен во кумановското пасошко

Жител на Табановце физички нападнал вработен во отсекот за управни работи во Куманово, соопшти денеска полицијата. Нападот се случил вчера, кога четириесет и двегодишниот...

Црна хроника 19.02.24 | 11:07

Тетовец си го нападнал 90-годишниот татко

Вчеравечер околу 22 часот и 30 минути на улица „Ѓорче Петров“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 69-годишниот тетовец С.А.. Тој, претходно...

Црна хроника 12.02.24 | 19:33

Толпа нападна момче во автобус на ЈСП

На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео каде се гледа како повеќа лица удираат патник во градски автобус. Од описот на видеото се вели дека настанот се случил...

Црна хроника 11.02.24 | 15:34

Радовишанец нападнал лекар во Итната помош

Х.Е. (36), лекар во Итната медицинска помош во Радовиш, пријавил дека вчера околу 19 часот во просториите на Здравствен дом, додека бил на работното место, бил физички нападнат...

Црна хроника 02.02.24 | 12:18

Тетовец нападнал сосед

Триесет и седумгодишниот тетовец И.Ѓ., вчера (1 февруари) во 11 часот и 25 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 9 часот и 40 минути во ходникот од станбената зграда во која...

Црна хроника 24.12.23 | 16:59

„Син на годината“ од Тетово: Дивјачки ја срушил портата на татко му, му го смачкал возилото, па насрнал и на него

На 23 декември во 12.15 часот во Тетово полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода М.Х.(44) од Тетово поради тоа што физички го нападнал неговиот 65-годишен татко,...

Црна хроника 30.11.23 | 18:18

Вработен на клиника бил агресивен кон колега

На 29.11.2023 во 14:00 часот во СВР Скопје, Ј.Н.(55) од Скопје пријавил дека на 28.11.2023 околу 10:40 часот на работното место во една од клиниките при Комплексот клиники „Мајка Тереза“,...

Црна хроника 11.11.23 | 17:39

Со газење и боксови насилници претепаа вработен во „Техномаркет“ сред Скопје

Видео на кое се гледа како двајца напаѓачи претепуваат вработен на „Техномаркет“ е објавено од „Курир“, од каде велат дека инцидентот се случил во едно од продажните...

Црна хроника 31.10.23 | 11:21

Малолетник задржан во полиција откако со татко му и со палка нападнал маж

Вчера во 16 часот во СВР Тетово се пријавиле малолетник и неговиот татко И.С.(42) од тетовско Селце-Кеч, кои претходно биле пријавени од 57-годишниот Х.С. од тетовска Голема...

Црна хроника 18.06.23 | 16:38

Малолетник нападнат од тинејџер кај Бит Пазар

На 17.06.2023 во 18:44 часот во Полициска станица Бит Пазар М.И.(30) од Скопје пријавила дека околу 15:00 часот пред продавница на подрачје на Бит Пазар нејзиниот малолетен син по...

Црна хроника 24.05.23 | 19:08

Гостин нападна келнер во Центар

Вчера во 15.45 часот М.Б.(30) од Скопје пријавил дека претходната вечер околу 23.50 часот додека ги извршувал своите работни задачи во угостителски објект на подрачјето на...

Црна хроника 15.05.23 | 12:00

Млади сопружници си го нападнале соседот, го раниле со нож

Вчера (14 мај) во 15 часот и 55 минути во СВР Тетово повикан е 34-годишниот тетовец К.М. Како што соопшти СВР Тетово, тој претходно бил пријавен од 34-годишниот тетовец З.Х., инаку...

Црна хроника 07.05.23 | 16:43

Млад скопјанец нападнат од неговиот брат

На 06.05.2023 во 18:50 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.С.(31) од Скопје затоа што околу 18:30 часот во семејниот дом физички го нападнал неговиот...

Црна хроника 28.03.23 | 13:11

„Оставени се самите на себе, се движат каде сакаат и прават што сакаат“: Деликвенти од Дом за деца го нападнале синот на Пеце Суперхикс

Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи, пишува Петар Младеновски од „Суперхикс“, кој преку „Фејсбук“ објави дека во неделата...

Црна хроника 10.03.23 | 12:01

Teтовец пријавил дека родителите на поранешната сопруга го истепале

Дваесет и седумгодишен тетовец вчера (9 март) во 10 часот и 55 минути во СВР Тетово пријавил дека претходниот ден околу 16 часот и 30 минути во тетовско Јажинце бил физички...

Црна хроника 12.01.23 | 10:24

Затвореник на викенд и другар му со палка нападнале постар битолчанец и го ограбиле

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода битолчаните А.Ѓ.(48) и М.С.(38), поради постоење основано сомнение дека на 8 јануари...