Многу емоции ги преплавија македонските ракометни репрезентативки, кои денеска во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје ги почнаа настапите на Европското првенство (ЕП) на кое Македонија е еден од домаќините.

Овој момент беше забележан и од официјалната страна на ЕХФ.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.