Ана Ивановиќ се појави на црвениот тепих, а покрај долгиот жолт фустан со отворено рамо  внимание привлече и нејзиниот часовник.

Ролексот на порашната тенисерка е од бело злато, кој е покриен со дијаманти во боите на виножитото, вреди 500.000 евра.Моделот е уникатен и повеќе не се произведува.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.