Ознака: Ана Ивановиќ
Останати спортови 24.04.24 | 18:17

Ана Ивановиќ носи „ролекс“ од половина милион евра

Ана Ивановиќ се појави на црвениот тепих, а покрај долгиот жолт фустан со отворено рамо  внимание привлече и нејзиниот часовник. Ролексот на порашната тенисерка е од...

Семејство 06.05.23 | 18:34

Се породи Ана Ивановиќ

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ се породила во саботата наутро. Како што објавуваат српските медиуми, Ивановиќ добила машко дете. Ова е трет син на Србинката...

Останати спортови 23.04.23 | 21:10

Ана Ивановиќ одбројува до порудувањето: Ја откри својата дневна рутина

Поранешната српска тенисерка, Ана Ивановиќ, го чека своето трето дете со сопругот, поранешниот германски фудбалер, Бастијан Швајнштајгер, и редовно споделува како ужива...

Останати спортови 10.02.23 | 17:33

Басти и јас официјално ќе бидеме надбројани: Ана Ивановиќ се пофали со прекрасна вест

Поранешната најдобра тенисерка на светот, Србинката Ана Ивановиќ, е бремеа и го очекува своето трето дете. Ивановиќ (35), која во 2016 година се омажи за поранешниот германски...

Останати спортови 27.06.22 | 23:55

Значаен ден за Ана Ивановиќ: Српската тенисерка објави порака која ги стоплува срцата

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ привлекува големо внимание со секоја објава на социјалните мрежи. Таа денеска имаше убава причина да се огласи бидејќи на...