Ознака: Ана Ивановиќ
Останати спортови 03.06.21 | 12:04

Пред Ана Швајни ја љубеше убавата Сара

Бастијан Швајштајгер е во брак со Ана Ивановиќ и имаат две деца.Но малкумина знаат дека пред Ана, Швајни беше во долга врска со Сара Брандер. Таа е модел и нутриционист...

Останати спортови 19.03.21 | 15:38

Швајнштајгер ја одбил Ана Ивановиќ на првата средба: Не, благодарам, јас сум среќно вљубен

Документарен филм прикажан во чест на поранешниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер, покажува дека неговата прва средба со сопругата Ана Ивановиќ, не поминала...

Останати спортови 11.09.20 | 11:29

Рај на земја: Погледнете во каква вила на Мајорка живеат Ана и Швајни

Вљубената спортска двојка Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер навистина знаат да уживаат во брачниот живот. Тие покрај во Чикаго, живеат и на Мајорка каде имаат вила....

Останати спортови 27.03.20 | 11:05

Ана Ивановиќ купи 35 респираторни апарати за Србија

Српската тенисерка Ана Ивановиќ учествувала во набавка на 35 респираторни апарати за граѓаните на Србија. Според српските медиуми тенисерката дала финансиска поддршка,...

Сцена 11.11.19 | 13:58

Ана и Бастијан си одат од САД, еве каде се селат

Славниот брачен пар од светот на спортот, бившата тенисерска ѕвезда Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг, славниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер, заедно со нивните...

Калеидоскоп 11.10.19 | 17:50

Ана и Швајни обелоденија крај!

Германскиот фудбалер, 35-годишниот Бастијан Швајнштајгер и официјално ја извести јавноста дека се повлекува од фудбалот и се пензионира, а во таа прилика, неговата сопруга,...

Калеидоскоп 15.09.19 | 15:23

Прошетка со моите момци: Ана Ивановиќ се појави со него

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ неодамна по втор пат стана мајка, а на свет донесе момче, чие име се уште и е непознато на јавноста. На фотографијата може да...

Сцена 06.09.19 | 13:42

Ана Ивановиќ стана мајка пред 7 дена, изгледа одлично!

Некогашната тенисерка Ана Ивановиќ се породи пред само седум дена и го роди својот втор син, а гордите родители се уште не го објавуваат името на бебето. Сепак она што...

Семејство 31.08.19 | 11:27

Ана Ивановиќ: Бликаме од среќа и љубов. Нашето момче доби помал брат

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер имаат среќна вест. Славниот пар му посака добредојде на своето второ дете. 31-годишната поранешна српска тенисерка и 35-годишниот...

Останати спортови 24.07.19 | 13:58

„Секогаш во акција“, порача Ана Ивановиќ на Инстаграм која ужива во втората бременост

Ана Ивановиќ пред два месеци објави дека е повторно бремена, а бременоста не ѝ паѓа тешко, па поранешната тенисерка е многу активна. На најновата фотографија што ја сподели,...

Калеидоскоп 26.05.19 | 15:02

Ана Ивановиќ повторно е бремена: Ја издаде фустанот на свадбата на нејзиниот брат

Популарната тенисерка Ана Ивановиќ пред два дена пристигна во Белград со синот Лука за да присуствува на свадбата на својот брат Милош Ивановиќ. Со неа не дојде нејзиниот...

Калеидоскоп 25.05.19 | 17:50

Го покажа трудничкото стомаче: Ана Ивановиќ стигна на свадба кај брат и, а Швајни не беше со неа

Трудната Ана Ивановиќ стигна на венчавката на нејзиниот брат Милош. Светкавиот фустан суптилно го покажал нејзиното трудничко стомаче, додека таа на високи потпетици...

Семејство 24.05.19 | 15:24

Ана Ивановиќ има убава вест

Тенисерката Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер го очекуваат второто дете. Двојката која во март минатата година го доби првото синче, наскоро очекува...