Поранешната најдобра тенисерка на светот, Србинката Ана Ивановиќ, е бремеа и го очекува своето трето дете.

Ивановиќ (35), која во 2016 година се омажи за поранешниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер, има два сина, Лука (4) и Леон (3).

Таа ја соопшти убавата вест на социјалните мрежи.

Бастијан и јас официјално ќе бидеме надбрјани, напиша Ана на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Ivanović (@anaivanovic)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.