Кирил Пецаков ја одржа традицијата и покрај тоа што власта и Пендаровски направија сè за таа да престане, напиша Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил.

Охридскиот маратон е сочуван и ќе продолжи да трае. Денес на мое задоволство, како и многубројни други добронамерници, присуствував на маратонот кој се одржа и ќе продолжи да се одржува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.