Ознака: Мицкоски
Македонија 07.05.21 | 22:07

Мицкоски до Филипче: Од одличен хирург, надежен министер да завршиш како кловн на Зоран Заев е голем личен пораз

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му посочи на министерот за здравство, Венко Филипче дека достоинството нема цена. Од одличен хирург, надежен министер да завршиш...

Македонија 04.05.21 | 16:31

Мицкоски на средба со Каролине Едштадлер, министер за Европа и Устав на Австрија

Денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски и секретарот за меѓународна соработка Тимчо...

Македонија 23.04.21 | 18:32

Мицкоски: „Њујорк тајмс“ објавува дека Македонија е најлоша во Европа и меѓу најлошите во светот во справувањето со Корона кризата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на своот фејсбук профил напиша: The New York Times објавува дека Македонија е најлоша во Европа и меѓу најлошите во светот во справувањето...

Македонија 23.04.21 | 17:33

ВМРО- ДПМНЕ и Мицкоски во водство пред СДСМ кај Македонците со 5% на анкетата на МЦМС и Телма

Водство на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ покажува најновата анкета на Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС) и ова е пресврт кога станува збор јавното мислење на граѓаните...

Македонија 10.04.21 | 12:16

Мицкоски: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, пласира информации стари 9 години! Јаден и тажен обид!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, пласира информации...

Македонија 09.04.21 | 00:14

Мицкоски: Ако добијам документи од јавен интерес ќе ги објавам, кривично дело е ако не ги објавам

Лично како претседател на ВМРО-ДПМНЕ ако добијам документи кои се од јавен интерес ќе  ги објавам. Кривично дело ќе биде ако не ги објавам, значи сум соучесник и прикривам,...

Економија 08.04.21 | 23:52

Мицкоски: Се полнат приватните џебови, а народот нема леб да јаде, шајка немаат заковано

Некаде околу 115 милиони евра е дефицитот односно новиот долг за само три месеци и тоа е некаде од прилика за 13.500 денари задолжено секое едно семејство или за 220 евра за...

Македонија 08.04.21 | 23:21

Мицкоски: Македонија не може да застане на нозе, ако вакви луѓе продолжат да ја водат државата

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” на ТВ Алфа гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на моменталната...

Македонија 08.04.21 | 23:06

Мицкоски за власта: Цела јавност им се смее, на овие луѓе како лоботомија да им е направена

Вечерва во „Заспиј ако можеш“ во Алфа телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНРЕ, Христијан Мицкоски, кој истакна дека во врска со аферата Мафија, Заев и Спасовски...

Македонија 08.04.21 | 23:02

Каде е Љупчо Николовски кој откриваше путер, сега молчи за наркобосовите

Во вечерашното издание на емисија “Заспиј ако можеш” на ТВ Алфа гостува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој се осврна на моменталната политичка...

Македонија 08.04.21 | 22:47

Следете во живо: Мицкоски гостин во „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостува во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа. Следете во живо.

Македонија 14.03.21 | 10:58

Мицкоски: Да не се заборави, во 2019 Заев најави изградба на Клинички центар

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска потсети на проектоте кои во 2019 година ги најавуваше заев а се уште не се реализирани. #ДаНеСеЗаборави Posted by Hristijan Mickoski...

Вести 12.03.21 | 22:42

Мицкоски: Ковачки, главата горе, овој пат одиме до крај. Или тие или Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил проговори за казната на полковникот Ковачки. Радмила Шекеринска го казнила полковник Драган Ковачки...

Македонија 28.02.21 | 10:45

Мицкоски: Да не се заборави-Заев одби помош за вакцини од Русија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил денеска потести дека Заев кога можеше да добие помош за вакцини од Русија-тој ја одби. Да не се заборави,...

Македонија 27.02.21 | 11:05

Мицкоски позитивен на Ковид-19

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил соопшти дека е позитивен на Ковид-19 По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите...

Македонија 14.02.21 | 13:08

Мицкоски со семејството уживаше на снегот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со семејството уживаше на снегот. Преубаво неделно претпладне и малку време со најмилите. Важно дворот и тремот се расчистени,...

Македонија 13.02.21 | 20:02

Мицкоски: После снегот доаѓа македонска пролет. Време е!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше на средби во ОК Бутел и ОК Чаир. После снегот доаѓа македонска пролет. Време е! Вечерва во ОК Бутел и ОК Чаир. После...

Македонија 29.01.21 | 20:25

Граѓаните имаат сериозна потреба од вакцините и тие мора да бидат набавени час поскоро

Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на Канал 5 оцени дека Владата не треба да се споредува со земји кои не се членки на ЕУ и не добиле вакцини, туку нека се спореди...

Македонија 29.01.21 | 20:19

Мицкоски: Кога некој би ми рекол дека Делчев е Бугарин, веднаш би направил дипломатски скандал, на неговото име ние направивме држава

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Само интервју” на Канал 5 Телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната...

Македонија 29.01.21 | 20:14

Мицкоски: Требаше да тропаат на врата кај производителите на вакцини уште во ноември

Направија закон со којшто само веледрогерии можеа да увезуваат вакцини. Кога видоа дека нема шега, ова е сериозна работа, бидејќи големите компании како Фајзер, АстраЗенека,...