понеделник, 26 јануари 2015 | Вести: 0

Tag Archives: секс

seksi

Жените и сексот – Раковите глумат оргазам, Јарците тешко стигаат до него

Овен Кај жените во знакот на Овен, се мора да биде брзо. Мал застој во моменталниот занос и таа ќе го загуби интересот. Ако партнерот...
1-bojata-na-sobata-vlijae-kolku-chesto-imate-seks-wwwkafepauza.mk_

Колку сте страствени според хороскопот

Хороскопскиот знак открива какви сте во сексот и љубовта. Лавот заповеда, изразено е себичен, но во кревет е екстремно мрзелив, додека...
sex-car-2qa04oj2rkvv5dejbvlmgw

„Сексуални правила“ за возачите

Владата на Русија воведе „сексуални правила“ за возачите, според кои, трансексуалците и трансегендерите во иднина не ќе може да добиваат...
секс

Десет различни видови секс

Утринскиот секс е оној кога и двајцата сте добро одморени, веќе сте во кревет, немате премногу гардероба на себе и помалку сте валкани....
1-bojata-na-sobata-vlijae-kolku-chesto-imate-seks-wwwkafepauza.mk_

Вашата омилена боја говори какви сте во постелата

Жолта – Луѓето кои бираат жолта боја го контролираат својот сексуалниот нагон во посеталата и му ја препуштаат главната улога на партнерот....
sexy-side-of-traditional-valentines-gifts-chocolate

Храната како афродизијак

Во афродизијак спаѓаат храната и зачините што не доведуваат до расположение за водење љубов. Името го добиле по божицата на љубовта...
princ

Бакингамската Палата демантира дека принцот Ендрју имал секс со тинејџерка

Бакингамската Палата демантираше денеска дека британскиот принц Ендрју, вториот син на кралицата Елизабета, имал сексуална врска...
sex-brak-500

Како изгледа сексот во долга врска? (видео)

Неодамна сте започнале зеднички живот?  Голем број парови, кои долго се заедно, забележуваат дека во нивниот однос со текот на времето...
seks

Исповед на жена што излегува само со женети мажи – забранетото овошје е најслатко

Со Џек се почувствувала возбудено – конечно за прв пат во животот имала секс. Таа имала 29 години, тој бил оженет. Со Ден возбудувањето...
strong-erection-herbs

Состојки за подобра ерекција

Велат „на секого може да му се случи”, но ако сакате да останете „цврсти” во креветот, тогаш потребни ви се мали промени во вашето секојдневно...
seks-par-spienje

Откријте што сака од вас преку начинот на кој води љубов

Мажите најлесно се изразуваат по пат на секс. Начинот на кој води љубов открива многу за него, но и за тоа што тој сака од вас. Доколку...
1-bojata-na-sobata-vlijae-kolku-chesto-imate-seks-wwwkafepauza.mk_

Сите митови за сексот на едно место – ова најверојатно не сте го знаеле!

Сите имаме некои неточни информации кога станува збор за сексот. Прочитајте ги овие работи кои што најверојатно некои од нас и не ги...
секс

Се уби директорот на училиштето кој имаше секс со професорка

Директорот на средното училиште во Марибор, кој учениците кришум го снимиле во сексуален чин со професорката по математика, извршил...
1-bojata-na-sobata-vlijae-kolku-chesto-imate-seks-wwwkafepauza.mk_

Недела е најнепопуларниот ден за секс

Различни студии откриваат најнеобични факти во врска со сексот, па така денес е познато кој е најдобар ден за секс, најдобро време па...
devojka

На едно место одговори за сè што ви било срам да прашате во врска со сексот

Во сексот постојат некои прашања кои се толку непријатни што ве фаќа срам кого било да прашате за одговор. Сепак познатиот сексуален...