Ознака: секс
Естрада 03.02.22 | 09:40

Стојановска: Имав секс во куќа без покрив, беше многу романтично, а соседите нè гледаа

Актерката Јана Стојановска во едно интервју откри интересни детали од нејзиниот живот: ситниците ја прават среќна, се плаши од разделби и доколку би ја имала власта...

Интима 19.01.22 | 23:55

Зошто луѓето имаат сѐ помалку секс?

Со оглед на сѐ што се случува околу нас, никогаш немало подобро време за секс, колку и да звучи тоа откачено. Истражувањата сепак покажуваат дека тинејџерите во развиените...

Балкан 19.01.22 | 19:59

„Ќе ме памтиш к*рво“: Збеснале откако докторката ги предупредила да престанат да се сексаат во болничката соба во Загреб

Медицинска сестра фатила двајца пациенти како имаат секс во болничката соба во загребската болница Виноградска. 34-годишен загрепчанец и уштепет години постара сплиќанка...

Интима 11.01.22 | 19:18

Со секс до подобар сон?

Една од целите на хиндуистичката и будистичката практика на тантричен секс е да се воспостават подобра поврзаност и стабилност на врската по пат на свесното водење...

Интима 26.12.21 | 23:53

12 секс идеи за празниците

Празниците се време за љубов. Направете ги долгите зимски ноќи поинтересни со пробување на овие љубовни идеи 1. Променете повеќе од 3 пози за време на една партија секс. 2....

Интима 20.12.21 | 23:45

Сега му е мајката: Истражување покажа дека декември е месецот во кој паѓа најмногу секс

Истражување спроведено на повеќе од милион жени ширум светот, а кое го направила една фирма за производство на секс играчки, покажало дека двојките имаат најмногу секс...

Црна хроника 16.12.21 | 12:05

400 евра казна за кавадарчанец кој имал секс со магаре, па видеото го споделил на „Фејсбук“

Жител на едно кавадаречко село е осуден затоа што со негов пријател на социјалните мрежи објавиле како тој има секс со магаре, дознава СДК. Тој за ова е осуден на парична...

Астро 10.12.21 | 19:19

За Овните била очајна: Кои знаци имаа најмногу секс во 2021 година?

Иако се предвидуваше спротивното, научниците велат дека локдаунот поради пандемијата во последните две години доведе до намалена сексуална активност меѓу луѓето,...

Интима 06.12.21 | 23:31

Внимавајте: Ако ве прашува ова, ве изневерува!

Ешли Медисон има специјализирана интернет страница во Канада која што ги поврзува венчаните луѓе кои што сакаат да имаат вонбрачни афери. Во текот на карантинот предизвикан...

Интима 05.12.21 | 23:19

Не фалете се со фотки од партнерот – 15 правила за секс бон-тон!

Праќањето секси пораки и фотографии кога ќе ви текне се смета за невкусно однесување, пред да ја пратите пораката добро е да се осигурате дека е вистинско време за тоа Во...

Интима 30.11.21 | 20:23

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопскиот знак?!

Толку многу може да се одреди според вашиот датум на раѓање. Од тоа каква работа би била идеална за вас, каква гардероба најмногу ви прилега, до тоа како вашиот хороскопски...

Интима 05.11.21 | 12:59

Позитивните ефекти од сексот зависат од тоа колку често го практикувате во текот на недалата

Најголемиот број од ceкcyaлните терапевти и пcиxoлoзи велат дeкa ceкcoт e ocoбeнo дoбap зa здpaвjeтo, нo кoлкaвa пoлзa ќe имaтe oд нeгo зaвиcи иcклyчивo oд вac. Koлкy пoвeќe имaтe ceкc, тoлкy ќe бидeтe...

Интима 05.11.21 | 09:20

Лена го дои својот партнер: Немавме поим дека тоа е совршена, но и популарна еротска предигра

Британката Лана Мајклс, мајка на две деца на возраст од 11 и седум години, пред 18 месеци почнала да го дои својот нов партнер Шон и тврди дека тоа ја доближило до него, вакво...

Интима 03.11.21 | 19:18

Кои се женските ерогени зони?!

Ви ги претставуваме женските ерогени зони и начините како да ги стимулирате за да имате обострано сексуално уживање со вашиот партнер Бедрата Жените се исклучително...

Интима 16.10.21 | 10:37

Сега е научно објаснето зошто либидото ни беснее на есен

Истражувачки тим од Универзитетот Лудвиг Максимилијанс во Минхен спроведе студија за тоа како годишните времиња влијаат врз човековото либидо. Според welt.de, најдобриот...

Интима 13.10.21 | 22:04

Уaпceни нaвивaчи кои имале ceкc нa cтaдиoн – видeo пpoтeчe вo jaвнocтa

Двajцa нaвивaчи нa НФЛ нa тимoт „Филaдeлфиja opли“ бea пpивeдeни зa ceкcyaлни дejcтвиja нa jaвнo мecтo. Opлитe cлaвea co 21:19, a пoлицajцитe нa cтaдиoнoт дoбиja дojaвa зa вpeмe нa игpaтa дeкa нeпoзнaт мaж и дeвojкa...

Интима 12.10.21 | 22:19

За 10 години имав секс со сопругот само 3 пати, и тогаш ме натера да го молам

Очајната Британка не знае што друго да направи за нејзиниот сопруг да води љубов. – Имам 32 години, а мојот сопруг 34 години. Имаме петгодишна ќерка и тоа е единствената...

Свет 28.09.21 | 08:33

Девојка која имала секс на тераса падна врз автомобил

Во Тајпеј се одигра бизарна сцена кога полугола девојка падна од тераса врз кров на автомобил додека имала секс?! Случката е снимена од безбедносни камери во околината. Несреќната...

Интима 26.09.21 | 22:34

Фетиши: Англичаните сакаат стапала, Французите „на брзински“, а жените во Нов Зеланд најмногу изневеруваат…

Од шмукање прсти во Манчестер до „спунинг“ во Полска, во секоја земја има нешто посебно за сексуалноста за кое може да се каже дека е заедничко за поголемиот број на...

Балкан 17.08.21 | 13:47

Секс среде бел ден во центарот на Корча, минувачите воопшто не им пречат (+18)

Топлото време знае да ги разгори страстите, а тоа го покажа и еден пар во албанскиот град Корча. Во снимаката што ја објави „Њуз1.ал“, се гледа како на страстниот пар...