Додека некои хороскопски знаци имаат природен талент за топли и страсни моменти во кревет, други едноставно страдаат од недостаток на љубовна магија. Така, овие четири хороскопски знаци би можеле да се фокусираат на малку дополнителна пракса во спалната соба.

Овен
На врвот на листата е Овенот, знак познат по својата енергија и импулсивност. За нив сексот е како борба која треба да се добие во најкус можен рок, но често забораваат на важноста на предиграта и суптилноста.

Овенот често ја пропушта можноста за подлабока поврзаност и емотивна интимност во креветот. За нив сексот е како спринт, но понекогаш треба да успорат за навистина да уживаат во долго и страсно возење.

Јарец
На второ место се Јарците, знаци познати по своите амбиции и цели. За нив сексот често е само уште една цел што треба да ја постигнат на нивната листа со задачи.

Со нивниот планиран пристап често забораваат на спонтаноста и си играат во кревет. Наместо да се препуштат на страстите и да уживаат во моментот, Јарците често го анализираат секој чекор и се губат во своите мисли.

Девица
На трето место се Девиците, знак познат по својата аналитичка природа и перфекционизам. За нив сексот е како научен експеримент кој бара беспрекорни перформанси. Сепак, нивната постојана потрага по совршенство често ги спречува целосно да се релаксираат и да уживаат во моментот.

Девиците често претерано го анализираат секој потег и се грижат за деталите, наместо да се препуштат на страста и да чувствуваат вистинско задоволство.

Риби
На четврто место се Рибите. За нив сексот често е патување низ светот на фантазијата, но често се губат во соништата наместо да бидат присутни во моментот. Рибите имаат тенденција да ги идеализираат моментите на љубовта, но често пропуштаат длабока врска со партнерот поради нивната тенденција да ја избегнуваат реалноста.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.