Ознака: секс
Астро 04.08.22 | 21:14

Ноќва Месечината влегува во Скорпија, а тоа носи многу страст за три знаци

Месечината ќе биде во знакот на Скорпија од 4 до 6 август 2022 година, а овој период ќе биде одличен за љубов и страст, особено за овие три хороскопски знаци: Близнаци Досега...

Интима 02.08.22 | 23:00

Летни грешки во сексот: Ова може скапо да ве чини

Летото е идеално доба за многу убави и прекрасни моменти, за релаксирање, одморање, љубов… Со растењето на летните температури расте и вашата сексуална желба, велат...

Астро 02.08.22 | 20:21

Овие три знаци секогаш се подготвени за брз секс и прескокнување на предиграта

Според астролозите хороскопскиот знак влијае и на тоа каков секс сакате. Постојат знаци кои брзо им се препуштаат на страстите и сакаат бурен, авантуристички и брз секс,...

Здравје 31.07.22 | 17:55

Намалена желба за секс и губење на косата: Новооткриени симптоми на продолжен ковид

Истражувачки тим од Универзитетот во Бирмингем откри и објави дека опаѓањето на косата и намалениот сексуален нагон се два нови симптоми на долгорочен ковид. Во исто...

Интима 27.07.22 | 23:55

Жежок секс среде летните горештини – уживање без потење

Некогаш горештината знае да ве одврати од идејата за секс со партнерот, но постои начин да уживате кога времето е неподносливо жешко без да се чувствувате ужасно во...

Интима 27.07.22 | 10:39

Жените во овие три знаци се незаситни во сексот: Имаат голем апетит за игри во спалната соба

Постојат знаци во Зодијакот кај кои жестоката и страсна природа е видлива во сите аспекти на животот, особено во спалната соба Жените родени под овие три знаци знаат...

Култура 14.07.22 | 15:17

Воодушевена публика и бурни овации за вчерашната претстава „Секс, лаги и љубомора“

Народниот театар Охрид вчеравечер ја отвори драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ со премиерата „Секс, лаги и љубомора“ од Марк Камолети, во режија на...

Астро Интима 27.06.22 | 21:19

По еден совет со кој секој хороскопски знак ќе си го подобри сексуалниот живот

Хороскопот влијае и врз сексуалните апетит и задоволство, а ѕвездите ни кажуваат што грешиме при сексот и што не спречува да доживеме врвно задоволство. Ова се по еден...

Фудбал 21.06.22 | 09:17

На Мундијалот во Катар ќе биде забранет сексот надвор од брак: Седум години затвор за една ноќ страст

На Мундијалот во Катар 2022, првпат во историјата ќе има забрана за практикување секс. Како што пишува „Дејли стар“, сексуалните средби надвор од бракот за време на Светското...

Интима 14.06.22 | 23:45

Зошто луѓето имаат сѐ помалку секс?

Со оглед на сѐ што се случува околу нас, никогаш немало подобро време за секс, колку и да звучи тоа откачено. Истражувањата сепак покажуваат дека тинејџерите во развиените...

Интима 05.04.22 | 00:06

Секс поза во која жената се чувствува како принцеза и може многу да ужива без премногу труд

Ако сакате да пробате нова секс поза која е алтернатива на мисионерската, ова е поза која ќе ве воодушеви кога немате многу енергија и сакате да уживате во водењето љубов....

Интима 02.04.22 | 22:25

Што се случува кога мажот нема секс една година?

Велат дека мажите мислат на секс на секои 20 секунди, па токму затоа им е мошне тешко да останат без односи подолг временски рок. Питер Лајнег (34) го направи незамисливото...

Калеидоскоп 27.03.22 | 19:39

Камера на „Гугл“ ги фатила во врела акција крај автопат: На интернет кружат фотки од повеќе агли

Еден австралиски пар бил фатен на камера на „Гугл стри вју“ (Google street view) додека имале интимен чин покрај автопатот. На тој начин, тие засекогаш биле забележани на фотографиите...

Калеидоскоп 18.03.22 | 11:41

Имала секс со бездомник во нејзиниот авотмобил, кога дошол сопругот настанал хаос

Eдна безбедносна камера во бразилскиот град Планалтина, снимила неверојатна случка. На сниумката се гледа како човекот, идентификуван како, Едуардо Алвес (31), во напад...

Естрада 03.02.22 | 09:40

Стојановска: Имав секс во куќа без покрив, беше многу романтично, а соседите нè гледаа

Актерката Јана Стојановска во едно интервју откри интересни детали од нејзиниот живот: ситниците ја прават среќна, се плаши од разделби и доколку би ја имала власта...

Интима 19.01.22 | 23:55

Зошто луѓето имаат сѐ помалку секс?

Со оглед на сѐ што се случува околу нас, никогаш немало подобро време за секс, колку и да звучи тоа откачено. Истражувањата сепак покажуваат дека тинејџерите во развиените...

Балкан 19.01.22 | 19:59

„Ќе ме памтиш к*рво“: Збеснале откако докторката ги предупредила да престанат да се сексаат во болничката соба во Загреб

Медицинска сестра фатила двајца пациенти како имаат секс во болничката соба во загребската болница Виноградска. 34-годишен загрепчанец и уштепет години постара сплиќанка...

Интима 11.01.22 | 19:18

Со секс до подобар сон?

Една од целите на хиндуистичката и будистичката практика на тантричен секс е да се воспостават подобра поврзаност и стабилност на врската по пат на свесното водење...

Интима 26.12.21 | 23:53

12 секс идеи за празниците

Празниците се време за љубов. Направете ги долгите зимски ноќи поинтересни со пробување на овие љубовни идеи 1. Променете повеќе од 3 пози за време на една партија секс. 2....

Интима 20.12.21 | 23:45

Сега му е мајката: Истражување покажа дека декември е месецот во кој паѓа најмногу секс

Истражување спроведено на повеќе од милион жени ширум светот, а кое го направила една фирма за производство на секс играчки, покажало дека двојките имаат најмногу секс...