Ознака: секс
Интима 21.04.21 | 19:43

Три добри причини за воздржаност од секс

Ќе најдете десетици написи кои објаснуваат како да го направите сексот подобар, како да ја смените рутината на врската, да ја пронајдете најдобрата поза… Но, што ако...

Интима 12.04.21 | 12:29

Возраста влијае на либидото на двојките: Еве колку секс треба да имате според вашите години

Годините играат голема улога во квантитетот, но и квалитетот на сексуалниот живот на двојките. Факт е дека сексуалниот живот не е ист во 20-тите, 30-тите или 40-тите години...

Интима 23.03.21 | 13:14

Секс за време на пости? За верниците – само со благослов

За време на постот сексот е табу-тема, па поради тоа меѓу народот се присутни мноштво заблуди и предрасуди по ова прашање, пишува српскиот интернет-портал „Телеграф“. За...

Естрада 21.03.21 | 19:17

Што помалку сексуални партнери за да се намали пандемијата, советува Благица Павловска

Tреба да се има што помалку сексуални контакти со различни партнери за да се сопре пандемијата, смета пејачката Благица Павловска. Во нејзиното гостување за „Бекстејџ“,...

Интима 10.02.21 | 21:35

Три важни услови за добар секс според експерт за секс

Д-р Лора Берман е светски позната експертка во областа на сексуалното образование и водителка на популарната телевизија Опра Винфри. Објавила бројни книги за сексуалноста,...

Интима 05.02.21 | 11:55

Три главни причини зошто луѓето се впуштаат во сексуални односи со поранешните партнери

Истражување спроведено во САД во кое учествувале 212 студенти со просечна возраст беше 21 година се обидува да даде одговор на прашањето зошто по прекинувањето на една...

Интима 01.02.21 | 21:40

Зошто не треба да се уринира пред секс

Верувањето дека уринирањето пред секс е начин на избегнување на уринарни инфекции е сосема грешно. Уролозите напоменуваат дека намерното уринирање пред сексот го зголемува...

Интима 31.01.21 | 11:20

15 факти за сексот: Ова сите треба да го знаат!

Ви носиме 15 факти за сексот што можат да ви го подобрат односот со партнерот: 1. Според статистиката, повеќето жени се сигурни дека предиграта би требало да подразбира...

Интима 22.01.21 | 14:11

Секс-есперт дава три трендови што ќе бидат актуелни на полето на сексот во 2021 година

Пандемијата на корона вирусот во 2020 година предизвика промени на целокупниот живот на луѓето, кои мораа да променат многу свои рутини и навики. Социјалната дистанца...

Естрада 22.01.21 | 10:00

Памела Андерсон ја открива тајната за поголемо уживање во кревет

Холивудската актерка Памела Андерсон, која е веганка веќе 30 години, е позната е како голем поборник за правата на животните. Секас-симболот на Холивуд, неодамна предизвика...

Интима 18.01.21 | 20:41

Заборавете на позата 69: Положбите 68 и 70 овозможуваат вистинско орално задоволство

Сите парови кои ја практикуваат позата 69 ќе бидат воодушевени кога ќе слушнат за позата 70, што всушност е изменета верзија на првата. Позата 69 имплицира дека мажот и...

Интима 11.01.21 | 17:54

Истражување во кое учествувале 3.000 жени: Ова се карактеристиките пожелни кај мажот за да има повеќе секс

Запознавањето убава и забавна девојка со која сте почнале да излегувате не значи дека ќе дојдете до секс. Постојат неколку клучни особини што жените ги бараат кај мажите...

Интима 31.12.20 | 16:17

И онака ќе го поминеме дома: Предлог секс-пози за дочекот на 2021

Иако овој дочек е поинаков од останатите, не значи дека некоја од овие несекојдневни секс-пози не може да ги испробате и некоја следна Нова година со вашиот партнер,...

Интима 27.12.20 | 16:25

Декември е време за секс, сега и научно потврдено

Истражување спроведено на повеќе од милион жени ширум светот, а кое го направила една фирма за производство на секс играчки, покажало дека двојките имаат најмногу секс...

Интима 20.12.20 | 08:34

За да имате добар секс не треба да верувате во сродни души

Научници од Универзитетот во Торонто, тврдат дека за добар секс не треба да имате однос со некој кого го сметате за сродна душа. Ваквите резултати ги добиле по спроведено...

Интима 12.12.20 | 18:33

Четири грешки во креветот што мажите најтешко им ги простуваат на жените!

Но жените најчесто се грижат за она што мажите не го ни забележуваат. Сепак, постојат одредени работи што тешко ќе ви ги простат. За среќа, не се многу. Постојат само неколку...

Калеидоскоп 07.12.20 | 14:38

Случајно ги начекал колешката и шефот додека имаат секс, па мора да молчи за да не го загуби работното место

Еден Англичанец се нашол во многу непријатна и незгодна ситуација на работното место, кога случајно бил сведок на сексуална афера меѓу негова колешка и шефот. Како што...

Интима 28.11.20 | 19:40

Тражан: На жените љубов на прв поглед им е изговор за секс за една вечер

Гоца Тржан верува дека жените се заљубуваат во маж што прв пат го гледаат само затоа што им е изговор да бидат со него за една вечер. – Жал ми е, но за жените, заљубувањето...

Интима 19.11.20 | 23:44

Сексот по прележан ковид 19: Само мисионерска поза и не подолго од 10 минути

Пациентите кои прележале коронавирус не треба да водат љубов најмалку еден месец по закрепнувањето од заразата, предупредуваат докторите. Покрај тоа, самиот однос...

Калеидоскоп 16.11.20 | 14:22

Заборавија на надзорната камера: Српски пар се се*са во празен вагон

Надзорните камери поставени во воз што сообраќал на релација Краљево – Јагодина во Србија, фати на дело маж и жена, коишто патувањето го искористиле за партија брз...