Ознака: хороскопски знаци
Астро 24.05.23 | 21:18

Tрите најверни хороскопски знаци – не помислуваат на прељуба

Некои луѓе изневеруваат додека да трепнете, но родените во овие три хороскопски знаци не ни помислуваат на прељуба. Станува збор за луѓе родени под знаците Рак, Девица...

Астро 24.05.23 | 21:16

Астролог предупредува дека јуни ќе биде претежок месец за еден знак: Го очекуваат проблеми со здравјето и отказ од работа!

Познатиот руски астролог Тамара Глоба открила што би можеле да очекуваат хороскопските знаци во јуни, а особено издвоила еден од нив, кому ѕвездите нема да му бидат...

Астро 22.05.23 | 18:52

Следните три месеци се клучни на љубовен план за овие знаци

Планетите силно ќе влијаат врз нашите односи со другите кон крајот на пролетта и во текот на летото, а ова особено ќе се изрази врз три хороскопски знаци. Следните три...

Астро 14.05.23 | 21:15

Овие хороскопски знаци се најголемите материјалисти: Сакаат луксуз!

Сите сакаме да уживаме во опипливи, материјални работи, во поголема или помала мера. Додека за некои не значат многу, за други се важни, без разлика дали ќе им пружат чувство...

Астро 13.05.23 | 18:16

Мажите родени во овие три знаци, многу тешко стасуваат до брачните води!

Да се каже судбинското „ДА“ е голем чекор за сите. Постојат три знаци познати по тоа што не се подготвени да застанат пред олтарот, па најчесто остануваат вечни ергени. Близнаци Близнаците...

Астро 10.05.23 | 22:23

Хороскопски знаци на кои парите им се поважни од љубовта

Бик На сите ни е јасно дека љубовта бара многу работа и одрекување. Исто е и со парите. Иако им се важни и двете нешта, припадниците на овој знак секогаш би ги избрале парите...

Астро 01.05.23 | 10:25

Животот на родените во пет знаци ќе заблиска во нов сјај овој мај

Ретрограден Меркур, па Плутон, полна Месечина, па затемнување – сите овие настани носат некакви промени во мај, но позитивни. Ова е време кога ќе го анализираме она...

Астро 29.04.23 | 18:54

Зависта им е второ име: Хороскопски знаци кои не го поднесуваат туѓиот успех

Луѓето родени во некој од овие хороскопски знаци се поврзуваат со љубомора и завист, поради што не можат да се радуваат на туѓиот успех. Еве за кои знаци станува збор: Рак Раковите...

Астро 26.04.23 | 22:39

Три хороскопски знаци кои е најтешко да ги сакате

Љубовниот однос со родените во знакот Девица, Скорпија и Стрелец ќе биде поголем предизвик отколку што би било доколку саканата личност не припаѓа на еден од овие три...

Астро 14.04.23 | 19:36

Емотивни и грижливи – Ова се највнимателните хороскопски знаци

Хороскопските знаци се секогаш интересна тема, а кога станува збор за слаткоста, дефинитивно некои знаци се во предност. Имаат карактеристики кои ги прават особено...

Астро 09.04.23 | 18:40

Ако сте родени меѓу овие хороскопски знаци до крајот на годината ќе ве следи богатство

Астрологијата открива чија финансиска состојба драстично се менува до крајот на годината. Одредени хороскопски знаци оваа година ќе ја паметат до крајот на животот!...

Астро 08.04.23 | 09:58

Најстраствените мажи се родени во овие три хороскопски знаци

Ако сте разочарани што нема доволно страст во вашата врска, можеби треба да дадете шанса на партнер кој е роден во еден од следните хороскопски знаци. Ова се најстраствените...

Астро 06.04.23 | 10:07

Полната Месечина вечерва најмногу ќе влијае врз 4 хороскопски знаци

Според астролозите полната Месечина вечерва носи многу превирања во животите на овие хороскопски знаци. Нека бидат внимателни: Овните Овни, оваа сезона го освојувате...

Астро 02.04.23 | 21:54

Животот на три хороскопски знаци наскоро ќе се преврти наопаку

Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници ќе бидат многу успешни до крајот на тековната недела – заклучно со 2 април. Станува збор за три знаци...

Астро 02.04.23 | 20:57

Полна месечина во Терезија ќе донесе нов животен циклус кај четири хороскопски знаци

Следниот важен астролошки период кој не очекува е Полната Месечина во воздушниот знак Терезија на 6 април. Како и секоја полна месечина, тоа е астролошки настан кој предизвикува...

Астро 19.03.23 | 21:19

Венера влезе во Бик: Еве што треба да направи секој знак за да повика благосостојба и среќа во животот!

Венера влезе во Бик на 16 март и останува во овој знак до 10 април. Во овој период Венера ќе биде во многу добра позиција. Самата енергија на пролетта ќе помине под поволното...

Астро 17.03.23 | 19:13

Како да му пријдете на бившиот според хороскопскиот знак

Кој хороскопски знак е вашиот екс-партнер? Астрологијата може да ви помогне со некои предлози и совети за тоа како да стапите во контакт со него/неа од нигде-никаде. Овен Бидете...

Астро 16.03.23 | 21:48

Мажите родени во овие хороскопски знаци се многу приврзани за своите мајки

Неколку хороскопски знаци растат како мамини синови и речиси не можат да донесат одлуки без да разговараат со своите мајки. Тие обично повеќе се потпираат на мајката...

Астро 06.03.23 | 12:06

Вечерва имаме полна Месечина во Девица, а овие 4 знаци ќе имаат посебно важен период

Ноќта помеѓу 6 и 7 март небото ќе го осветли полната Месечина во Девица, што ќе ни донесе специфична енергија со акцент на продуктивноста и желбата за подобрување, по...

Астро 04.03.23 | 18:43

Три хороскопски знаци ќе можат да се збогатат од понеделник

Астролозите тврдат дека новата недела (од 6 март до 12 март) ќе им донесе шанса да се збогатат на три знаци од зодијакот. Ќе се капат во пари, среќата ќе биде на нивна страна. За...