Ознака: хороскопски знаци
Астро 02.06.19 | 09:34

Јуни ќе биде најдобриот месец за овие три знаци

Јуни носи многу позитивни промени за припадниците на овие три хороскопски знаци: Близнаци Дојде времето на вашето соларно враќање! Ѕвездите се наредени во ваша корист....

Астро 26.05.19 | 13:13

Пронајдете ја вашата сродна душа според хороскопскиот знак

Хороскопите поврзани со вашите главни карактеристики често знаат да изненадат со нивната точност, па, затоа не е ни чудно ако ја прашате астрологијата каде би требало...

Астро 22.05.19 | 23:47

Хороскопски знаци кои до крајот на неделата ќе најдат пари

Сигурно барем еднаш во животот на улица или на некое друго место сте пронашле пари за кои не сте знаеле чии се и не сте имале на кому да ги вратите. Е токму овие три хороскопски...

Астро 22.05.19 | 23:36

Последната недела од мај носи необични љубовни исходи – еве за кои хороскопски знаци

Се ближи крајот на мај, а со него и крајот на пролетта. Астролозите повеќепати нагласиле дека последните недели на мај ќе бидат со необични љубовни исходи. Според нив,...

Астро 18.05.19 | 14:25

До крајот на мај овие три знаци ќе доживеат вистинска љубов

Следниве три хороскопски знаци, овој мај ги очекува вистинска среќа во љубовта. Лав Првата половина на месецот е навистина страсна. Можеби размислувате за запросување...

Астро 17.05.19 | 22:49

Бикот сака перверзно, Вагата на плажа, Скорпијата не бира ни време ни место

Kога надвор е жешко, и луѓето стануваат врели и поразиграни и поспремни за летни палавости. Ако и вас ве удрила оваа жега, дознаје кој е најдобриот начин да ја искористите...

Астро 17.05.19 | 21:21

Хороскопот открива колку деца ќе имате

Астрологијата тврди дека врз основа на датумот на раѓање, можеме да предвидиме колку деца ќе имаме. Жената во знакот Овен ќе има многу деца. Таа ќе биде мајка на три или...

Астро 12.05.19 | 10:46

Хороскопскиот знак ви открива што треба да исфрлите од вашиот живот за да бидете среќни

Што треба да исфрлите од вашиот живот за да бидете среќни? Овен Овенот нема никаков проблем да тргне во некоја соло авантура и да ја носи целата одговорност во своите...

Астро 11.05.19 | 16:48

Овие 3 хороскопски знаци летово ќе доживеат вистинска летна љубовна авантура!

Кога станува збор за луда летна авантура, незаборавен флерт ги очекува припадниците на овие 3 хороскопски знаци… Стрелец За припадниците на овој знак, флертот ова лето...

Астро 29.04.19 | 20:58

Мај ќе биде пеколен за овие хороскопски знаци

Наоѓањето вистинска и голема љубов е една од главните човечки цели. Секој ја бара својата половина, која го прави подобар, својата сродна душа. Но, мај е пеколен месец...

Астро 24.04.19 | 15:33

Овие четири хороскопски знаци се најголемите демначи на социјалните мрежи

БИК Биковите го даваат срцето на дланка и го опсипуваат партнерот со љубов. Од друга страна исто така се сметаат за едни од највнимателните знаци во Зодијакот. Кога ќе...

Астро 18.04.19 | 19:09

Заљубени во самите себе – Најголемите егоисти меѓу хороскопските знаци!

Од 12-те хороскопски знаци, се издвојуваат тројца кои се најголеми нарциси и не сакаат никого освен себеси! Овен Себеси се сметаат за најпаметни, најдобри и најпосебни....

Астро 18.04.19 | 17:36

Три хороскопски знаци на кои ништо не им е доволно: Родени се да критикуваат

Некои луѓе едноставно не може да ги задоволите, а астролозите тврдат дека тоа има поврзаност со знакот во кој се родени и истакнуваат три најголеми критичари во зодијакот. Може...

Астро 14.04.19 | 22:48

Трите хороскопски знаци кои најдобро се бакнуаваат

Погледнете кои се најдобрите бакнувачи во Зодијакот. 1. Бик Бакнежот од личност родена во овој знак е уживање за сите сетила. Биковите се секогаш целосно посветени на...

Астро 11.04.19 | 19:00

До 30 април сите лоши работи ќе поминат – овие хороскопски знаци ќе бидат посебно среќни!

Овој месец ќе биде убав за сите без исклучок, се’ ќе тече мирно, позитивно, без препреки и без негативна енергија. Се’ што сте вложиле ќе почне да носи плодови, а најважните...

Астро 31.03.19 | 14:27

Овие три хороскопски знаци делуваат цврсти како карпа, но имаат чувствителна душа!

Сигурно барем еднаш во животот ви се има случено да запознаете некого и на прв поглед да ви се чини дека станува збор за бесчувствителна личност, а потоа да сфатите дека...

Астро 25.03.19 | 17:30

За овие три хороскопски знаци април ќе биде најлошиот месец во 2019

Четвртиот месец од годината нема да биде баш најдобар за овие 3 хороскопски знаци. 1. Бик Важно е да знаете дека сè ќе биде во ред. Сонцето ќе патува низ вашата 12-та куќа...

Астро 07.03.19 | 17:23

Што да ѝ подарите за 8 Март според нејзиниот хороскопски знак

Огнени знаци: Овен, Лав, Стрелец Пред да тргнете да купувате подарок за огнените дами, добро слушајте за што зборуваат, што сакаат и планираат да купат, а потоа изненадете...

Астро 07.03.19 | 16:25

Овие хороскопски знаци во март ќе доживеат страствена љубов

Март пристигна, а со него и знакот Риби. На некои знаци овој емотивен и сонувачки период нема да им одговара, додека на некои знаци ќе им донесе огнена љубов. Ако сте во...

Астро 05.02.19 | 23:08

Два хороскопски знаци ги чека голема животна промена во март

ВАГА Конечно ќе постигнете голем успех на професионален, но и на личен план. Некои претставници на овој знак ќе се радуваат на неочекувано патување, а други конечно вистински...