Ознака: хороскопски знаци
Астро 18.08.19 | 22:41

Септември ќе биде месец на пари и остварување на желби за неколку знаци

Овен Тензиите што многумина од вас ги доживуваа во последните денови од август, како и конфликтите кои се појавија, лесно ќе се решат, но сосема е можно да го почувствувате...

Астро 05.08.19 | 21:21

Ѕвездите откриваат каде треба да патувате оваа 2019 година

Астрологијата овозможува детална анализа на сите полиња од животот на хороскопските знаци. Па, ако сакате да дознаете која е идеалната туристичка дестинација за вашиот...

Астро 31.07.19 | 16:00

Стрелците имаат добро срце, Лавовите се најшармантните

Секој хороскопски знак има свои слабости, маани и предности. Тоа што за некои е предност, за други е слабост. Дознајте по што е посебен вашиот знак. Овен Овните се тврдоглави,...

Астро 27.07.19 | 18:07

Бидете внимателни со овие три машки хороскопски знаци

ОВЕН Кога се работи за додворувањето мажот Овен е директен и агресивен. Немојте да побарате дозвола за да го бакнете, само направете го тоа кога сметате дека е добар...

Астро 23.07.19 | 20:50

Хороскопските знаци на кои ќе им оди се’ од рака во следниот период

Сезоната на Лавот носи освежување и неверојатна енергија на Сонцето. Лавот е огнен знак и има тенденција да го буди заспаното дете во нас и да нѐ придвижува. Лавот ја...

Астро 23.07.19 | 19:18

Припадниците на овие четири хороскопски знаци уживаат во својата слобода

Во соло-деновите најмногу уживаат следниве 4 хороскопски знаци, кои најдобро се запознаваат себеси кога се сингл… Девица Девиците се многу амбициозни и постојано балансираат...

Астро 18.07.19 | 23:07

Хороскопски знаци кои ќе остарат заедно

Сите мечтаеме за вечна љубов и партнер со кого ќе го поминеме целиот свој живот. Некои хороскопски парови имаат поголеми шанси да доживеат доживотна љубов, бидејќи совршено...

Астро 18.07.19 | 19:10

Oвие хороскопски знаци ќе „се опарат“ до крајот на месец јули

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… До крајот на месецот останува нешто...

Астро 17.07.19 | 23:39

Нивната љубов е вечна – Овие хороскопски знаци ќе остарат заедно

Сите мечтаеме за вечна љубов и партнер со кого ќе го поминеме целиот свој живот. Некои хороскопски парови имаат поголеми шанси да доживеат доживотна љубов, бидејќи совршено...

Астро 17.07.19 | 19:26

Трите најпаметни хороскопски знаци што нема шанси да ги измамите

Да се биде паметен не е станува збор за интелегенција. Едноставно, некои луѓе знаат како најдобро да ги употребат своите вештини во сопствена корист,а тоа изгледа е запишано...

Астро 06.07.19 | 22:40

Овие три жени носат среќа

СТРЕЛЕЦ Овие жени едноставно зрачат со позитивна енергија. Ќе ве освојат со нивната креативност. Тие се најдобрите пријатели, но и љубовници истовремено. Посветени...

Астро 04.07.19 | 22:41

Овие три хороскопски знаци најбрзо го преболуваат раскинувањето

Додека на некои им треба многу време за да продолжат понатаму и повторно да веруваат во љубовта, овие три знаци со леснотија го преболуваат раскинувањето. За нив страдањето...

Астро 26.06.19 | 21:08

Мора да доминираат: Врските со овие три хороскопски знаци се особено тешки

Во секојдневната комуникација јасно може да се забележи дека одредени луѓе многу повеќе сакаат да доминираат од други, а ако ги прашувате астролозите, најдоминантните...

Астро 24.06.19 | 13:13

Овие хороскопски знаци се ежат од самата помисла на брак!

Овие хороскопски знаци не се сигурни колку се подготвени на толку важен чекор, па затоа бракот им звучи многу страшно. Во продолжените дознајте дали и вие сте меѓу нив… Бик Биковите,...

Астро 02.06.19 | 09:34

Јуни ќе биде најдобриот месец за овие три знаци

Јуни носи многу позитивни промени за припадниците на овие три хороскопски знаци: Близнаци Дојде времето на вашето соларно враќање! Ѕвездите се наредени во ваша корист....

Астро 26.05.19 | 13:13

Пронајдете ја вашата сродна душа според хороскопскиот знак

Хороскопите поврзани со вашите главни карактеристики често знаат да изненадат со нивната точност, па, затоа не е ни чудно ако ја прашате астрологијата каде би требало...

Астро 22.05.19 | 23:47

Хороскопски знаци кои до крајот на неделата ќе најдат пари

Сигурно барем еднаш во животот на улица или на некое друго место сте пронашле пари за кои не сте знаеле чии се и не сте имале на кому да ги вратите. Е токму овие три хороскопски...

Астро 22.05.19 | 23:36

Последната недела од мај носи необични љубовни исходи – еве за кои хороскопски знаци

Се ближи крајот на мај, а со него и крајот на пролетта. Астролозите повеќепати нагласиле дека последните недели на мај ќе бидат со необични љубовни исходи. Според нив,...

Астро 18.05.19 | 14:25

До крајот на мај овие три знаци ќе доживеат вистинска љубов

Следниве три хороскопски знаци, овој мај ги очекува вистинска среќа во љубовта. Лав Првата половина на месецот е навистина страсна. Можеби размислувате за запросување...

Астро 17.05.19 | 22:49

Бикот сака перверзно, Вагата на плажа, Скорпијата не бира ни време ни место

Kога надвор е жешко, и луѓето стануваат врели и поразиграни и поспремни за летни палавости. Ако и вас ве удрила оваа жега, дознаје кој е најдобриот начин да ја искористите...