Ознака: хороскопски знаци
Астро 06.12.20 | 23:16

Хороскопски знаци кои премногу се грижат

Доколку има некој проблем тие ќе се обидат да не променат ништо затоа што така им е најлесно. Тие се хедонисти кои сакаат да уживаат и се грижат дали ќе имаат доволно...

Астро 23.11.20 | 21:20

Најсрамежливите хороскопски знаци

Збунетоста е самосвесна емоција, која настанува како резултат на несовпаѓање на нашите мисли и постапки. Срамот, од друга страна, обично е показател дека можеби премногу...

Астро 17.08.20 | 19:40

Утревечер младата Месечина ќе донесе нешто посебно за овие 4 знаци

Ако сте родени во еден од овие 4 хороскопските знаци, Младата Месечина на 18 август ќе  ќе има многу позитивно влијание врз вас. 1. Овен Ќе имате можност да се движите напред...

Астро 25.07.20 | 12:29

Три хороскопски знаци за кои следи навистина тежок период

Во периодот од 22 јули до 22 август, Сонцето ќе биде во знакот на Лав и до израз ќе дојде она со што можете да се пофалите, вашето его, желбата за луксуз и самостојноста. Во...

Астро 02.07.20 | 13:52

Овие знаци во хороскопот имаат најмногу среќа

Астролозите велат дека тие, кога станува збор за среќата, се на врвот на листата. Лицата родени во овие хороскопски знаци имаат јака интуиција и како магнет ја привлекуваат...

Астро 16.06.20 | 12:49

Пет хороскопски знаци што мора да бидат внимателни од 18 јуни

Ретроградниот Меркур во јуни носи многу одложувања, погрешни информации, губење предмети, соочување со лаги и тешки вистини…Ова се петте хороскопски знаци што треба...

Астро 12.04.20 | 20:29

Како полесно да го поминете полицискиот час според хороскопскиот знак

Како да се преживее изолацијата? Ѕвездите го имаат одговорот на тоа прашање. Откријте што му е потребно на секој хороскопски знаци додека е во изолација и како да се...

Астро 09.04.20 | 10:12

Aприл им носи љубов на овие три знаци

Венера, планетата на љубовта, убавината, врските и задоволството, им носи поволни денови за романтика во април на овие три хороскопски знаци. Близнаци Живејте Близнаци....

Астро 05.03.20 | 23:31

Идеја за осмомартовски подарок за секој хороскопски знак

За некого е доволно мало внимание, а некој не се задоволува со ништо помалку од луксуз. Секој хороскопски знак е посебен, но еве неколку насоки за тоа што би можеле да...

Астро 03.03.20 | 22:45

Четири знаци што ќе се вљубат за време на ретроградниот Меркур

Неколку хороскопски знаци веројатно ќе запознаат некого за време на ретроградниот Меркур, така што ако сте сингл, не откажувајте ги состаноците затоа што можеби ќе...

Астро 27.02.20 | 22:29

На овие два хороскопски знаци конечно ќе им тргне по 10 март

Овен Претставниците на хороскопскиот знак ќе уживаат во прекрасни моменти по 10 март, со многу емоции и искуства. Важно е да ги балансирате вашите постапки и да внимавате...

Астро 05.02.20 | 11:46

Петте најсреќни хороскопски знаци оваа недела – дали и Вие сте меѓу нив

Астролозите велат дека периодот од 4 до 10 февруари ќе биде многу посебен за 5 хороскопски знаци, поточно предвидуваат период кога во нивниот живот ќе пристигне кармичка...

Астро 31.01.20 | 08:03

Куп пари во џебовите на 3 хороскопски знаци до 2 февруари

На 2 февруари Близнаците можат успешно да инвестираат. За оние што никогаш не го сториле тоа, ѕвездите препорачуваат да им се обратите на доверливи експерти за помош. Во...

Астро 24.01.20 | 11:12

Овие четири хороскопски знаци готват највкусна храна

На овие четири хороскопски знаци никогаш не им е тешко да бидат во кујната и да готват за семејството и за гостите: Девица Перфекционистичкиот карактер на Девицата е...

Астро 24.01.20 | 10:30

Што мразат Овните, Биковите и Близнаците?

Спамови, неисполнети ветувања доцнење, народна музика, неорганизираност, јавни настапи… се само дел од работите кои ги мразат луѓето според нивните хороскопски знаци. 1....

Астро 09.01.20 | 23:48

Утре нè очекува првото помрачување за 2020: Што да очекува секој знак

Првото помрачување на Месечината од вкупно шест што ќе се случат во 2020 година, ќе биде утре, 10 јануари, со почеток во 18:08 часот и крај во 22:12 часот. Помрачувањето ќе има...

Астро 25.12.19 | 19:54

Бикот трча кон јадењето, Скорпијата кон попустот: Што прави секој знак за празниците?

Овен Овенот најпрво би направил листа на желби каде што ќе напише сѐ што сака. Потоа би измешал топло чоколадо со алкохол и би им се смеел на останатите хороскопски знаци...

Астро 22.12.19 | 22:38

Предупредување: Најлошиот ден во 2020-та за секој хороскопски знак

Иако генерално 2020 година носи доста позитивни моменти за сите хороскопски знаци, секој ќе се соочи со тешки периоди. Погледнете кој ќе биде вашиот најнесреќен ден следната...

Астро 20.12.19 | 09:24

Од што мора да се ослободите до крајот на 2019 година според хороскопот

Годинава е при крај. Дали сте подготвени за 2020 година? Дали станавте подобри орколку што сте биле минатата година? Да видиме како можеме да се смениме на подобро и оваа...

Астро 18.12.19 | 09:43

Кој ќе ви биде најсреќниот ден во 2020 година според хороскопот?

Следната година ќе биде многу добра за многумина, но еден знак ќе биде најсреќен од сите останати. Ако сте родени во хороскопскиот знак Јарец, подгответе се за одлична...