Ако се прашувате кого ќе го фаворизираат ѕвездите во однос на парите во 2024 година, откриваме дека станува збор за луѓето родени во знакот на Овен, Близнаци, Скорпија и Бик.

ОВЕН

До 26 мај 2024 година, Јупитер престојува во вашата втора куќа, па затоа треба да го искористите првиот дел од 2024 година за да ја зголемите вашата заработка. Можете лесно да инвестирате во некакво производство бидејќи Јупитер ќе ви помогне да се збогатите. Со присуството на Уран во Бик, научивте дека понекогаш треба да ризикувате.

БЛИЗНАЦИ

Јупитер, планетата на среќата, влегува во вашиот знак на крајот на мај и затоа можете да очекувате позитивен пресврт во вториот дел од 2024 година. Парите ќе се лепат за вас, а вашиот бизнис ќе се прошири.

СКОРПИЈА

Јупитер влегува во вашата осма куќа во мај, па можете да сметате на добивање спонзорство, односно повеќе пари за одреден проект. Ќе бидете во одлична позиција да располагате со туѓ имот. Исто така, ќе успеете да го решите и прашањето за наследството.

БИК

Од 26 мај 2024 година, почнувате да се збогатувате! Лесно ќе заработите преку маркетинг. Ќе ви биде полесно да заработите отколку во претходните години.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.