Ознака: пари
Македонија 18.11.22 | 14:12

Сали: Нема да се воведува плаќање по учинок, парите за лекарите и сестрите не треба да се намалуваат

Здравствените работници ја заслужуваат целата наша почит и во ниеден случај не треба да бидат редуцирани финансиските средства од нивните додатоци, како што се надоместоците...

Македонија 17.11.22 | 21:49

Д-р Софијанова ги вратила сите исплатени средства на Детската клиника пред да даде оставка

Министерот за здравство Беким Сали денеска информираше дека сега веќе поранешната директорка на Детската клиника д-р Аспазија Софијанова ги вратила на Клиниката сите...

Астро 12.11.22 | 17:45

Куп пари и среќа за три хороскопски знаци во 2023 година

Познатиот руски астролог Павел Глоба ги посочи хороскопските знаци кои ќе имаат невиден успех во 2023 година Според него, среќниците кои ќе уживаат во дарежливите подароци...

Астро 11.11.22 | 14:26

Овие три знаци на Зодијакот ќе имаат многу среќа со пари на крајот на овој месец

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот кои ќе имаат многу среќа со пари на крајот на овој месец. Тоа значи дека треба да очекуваат ненадеен прилив на сметката или...

Астро 01.11.22 | 15:52

Овие три знаци ќе пливаат во пари во ноември: Eве што им носи новиот месец, особено еден знак да игра игри на среќа!

Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници ќе бидат особено успешни во бизнисот и ќе можат да ја подобрат својата финансиска состојба следната...

Балкан 26.10.22 | 17:10

Кризата само што почна, чувајте ги парите: Еве кој купува станови, а жените никако не треба да го купуваат ова

Дали инфлацијата ги јаде парите, дали да се чува кеш или да се вложува. Сламарица или ризик… Ова се дилемите кои ги мачат граѓаните, посебно оние што имаат заштеда,...

Астро 14.10.22 | 17:50

Ќе се опарат: Три хороскопски знаци ќе имаат финансиски прилив следната недела

Астролозите истакнуваат дека следната недела ќе биде полна со предизвици и промени, но три хороскопски знаци можат да имаат среќа со пари од 17 до 24 октомври. Луѓето родени...

Астро 07.10.22 | 09:03

До крајот на годината овие три знаци ги очекува голем финансиски прилив – ќе пливаат во пари

Каква енергија на изобилство не чека до крајот на 2022 година? Паричниот хороскоп посочува дека 3 знаци ќе успеат да ги решат финансиските проблеми пред да влезат во 2023...

Калеидоскоп 27.09.22 | 15:12

Правилото 50/20/30: Совети за заштеда на супер богатите

Додека сонуваме да бидеме милионери, всушност гледаме како да преживееме со она што го имаме. А тоа е се повеќе вистинска уметност. Во сè, барем малку можат да помогнат...

Астро 27.09.22 | 14:24

На овие хороскопски знаци им следи голема финансиска среќа во октомври

На 3 октомври Меркур ќе почне да се движи директно, што ќе им ја отвори финансиската врата на сите знаци од Зодијакот без исклучок. Сепак, астролозите идентификуваа неколку...

Калеидоскоп 18.09.22 | 11:46

Два дена не се смирувал, додека не го нашол сопственикот на врзоп пари: Погледнете во лицето на чесноста

Дека се уште постојат чесни луѓе, покажува еден убав пример во Ужице. Гојко пронашол одредена количина на пари на Царинскиот мост во Ужице и веднаш се дал во потрага...

Твитови 08.09.22 | 11:01

Ако ѝ дадам пари на Македонија за роденден, ќе ѝ ги украдат

Што да ѝ купам на Македонија за роденден, се мислам, ако ѝ дадам пари ќе и ги украдат.

Астро 12.08.22 | 10:45

Последниот број од годината на раѓање открива како и кога да дојдете до пари

Односот меѓу човекот и парите се развива во зависност од неговиот елемент според фенг шуи, како што објасни Наталија Правдина, руски експерт за фенг шуи. Како што истакнува,...

Астро 09.08.22 | 23:04

Овие знаци ќе заработат повеќе пари

Овен Планетите ќе поттикнат некарактеристична желба за ред, организација и доследност кај Овенот, па затоа е подобро да ги одложите импровизацијата и ризиците за друг...

Економија 05.08.22 | 12:06

МТСП: Корисниците на гарантирана минимална помош ќе остварат паричен додаток за покривање на дел од трошоците за енергенси во домаќинството од октомври до март

Министерството за труд и социјална политика, преку прилагодување на прописите од областа на социјалната заштита, обезбеди олеснет пристап до остварување на правото...

Црна хроника 28.07.22 | 13:08

Воен инвалид од кочанско Оризари барал хуманитарна помош, личните податоци му ги злоупотребиле за подигање брзи кредити

Личните податоци на 47-годишниот Слободан Ангелов од кочанската населба Оризари, кој е воен инвалид од конфликтот во 2001 година, биле злоупотребени од страна на непознато...

Музика 11.07.22 | 12:29

Објавен спот за „Пари“, новата песна на Стефан Лазаров

Објавен е спорот за „Пари“, новата песна на најпознатиот македонски јутјубер и водител Стефан Лазаров. Со новиот видео запис, 25-годишниот јутубер ја слави двегодишнината...

Калеидоскоп 01.07.22 | 17:28

Еврејска тајна на деловниот успех

Каде лежи еврејската тајна на деловниот успех? Зошто толку многу Евреи се на самиот врв на деловниот свет? Се чини дека одговорот на овие прашања е многу комплициран...

Црна хроника 15.04.22 | 12:23

И Кичеец бил во куќата на Камчев кога се делеле парите

Лично му ги дадов еден милион евра на Бојан Јовановски по претходна направена спецификација. Предавањето беше во мојот салон, додека бев во домашен притвор, објасни...

Македонија 15.04.22 | 10:00

ВМРО-ДПМНЕ: Власта наместо да даде поголеми плати во образованието, врши притисоци закани и заплашувања

Власта на СДСМ и ДУИ наместо да одговори на логичните и оправдани барања за повисоки плати на вработените во образованието, врши притисоци и закани. Тоа кое што го говорат...