Овен (21.3. – 20.4.)

Ненајавените гости можат да додадат доза на стрес во вашиот ден. Иако повеќе би сакале да се одморите, треба да бидете домаќин токму сега. Ова може да предизвика одредена иритација, но најдобро е да ја задржите насмевката и да ја играте улогата на пријателски домаќин. Бидете љубезни, а потоа опуштете се.

Бик (21.4. – 21.5.)

Стресот што го доживеавте неодамна може да ве натера да потрошите пари на непотребни работи денес за да ја намалите напнатоста. Ова не е лошо, но важно е да се погрижите да купувате корисни работи, избегнувајќи непотребно трошење пари што не е многу обилно. Исто така, не очекувајте враќање на парите во продавницата. Трошете мудро!

Близнаци (22.5. – 21.6.)

Денес е совршен ден да се опуштите надвор, или ако тоа не е можно, останете дома, исклучете ги телефоните и фокусирајте се на себе. Избегнувајте семејни проблеми, стрес на пријателите и гнев на партнерот. Посветете го денот на себе, бидејќи доволно сте дале на другите. Вие заслужувате време за себе.

Рак (22.6. – 22.7.)

Недоразбирање или тепачка со некој од семејството може да го расипе расположението уште од рано наутро. Доколку нешто не решите навреме, можете да допрете до проблеми кои долго време сте ги потиснувале. Обидете се да бидете личноста која ќе ги повлече сопирачките за да избегнете поголема катастрофа. Сите се под стрес, а дискусијата ретко решава нешто.

Лав (23.7. – 22.8.)

Вознемирувачки сон може да ве разбуди среде ноќ, можеби поради стара љубов што не сте ја преболеле. Вратете се во реалноста и не дозволувајте сонот да влијае на вас. Бидете смирени и разберете дека соништата се едно, а реалноста е нешто сосема друго. Сè ќе биде заборавено до попладневните часови. Не бидете пречувствителни.

Девица (23.8. – 22.9.)

Неочекуван проблем со задача што треба да се случи денес може да ве исфрли од рамнотежа. Не префрлајте ја нервозата во семејството, бидејќи тоа може да предизвика низа непријатности. Секој има свои проблеми, затоа не ја ширете својата нервоза наоколу. Правете што можете и опуштете се. Најважно е мирот во куќата.

Вага (23.9. – 22.10.)

Денеска може да имате неочекувани обврски и брзање во сите правци. Обидете се да останете фокусирани и не пропуштајте ништо. Не форсирајте се навечер, туку одморете се за да избегнете стрес кој може да му наштети на вашето здравје.

Шкорпија (23.10. – 22.11.)

Несогласувањето со пријател може да ве натера да размислите за вашите постапки. Можеби сте биле на погрешно место во погрешно време. Еден пријател веројатно има финансиски проблеми за кои не му е удобно да зборува. Почекајте неколку дена пред да проверите повторно.

Стрелец (21.11. – 21.12.)

Некој може да го наруши времето што го посветувате на духовните работи. Иако не ви се допаѓа, немате енергија да возвратите. Нема потреба да се грижите. Дајте им шанса да кажат што имаат и дозволете им на другите да учествуваат во дебатата.

Јарец (22.12. – 19.1.)

Личност од вашата околина може да има потреба од јавен настап или учество во дискусија. Иако денес не сте расположени, стегнете заби и учествувајте. Не плашете се да им кажете на пријателите како се чувствувате. Тие не сакаат да ви биде непријатно.

Водолија (20.1.- 19.2.)

Намерата за присуство на настанот може да биде попречена од сообраќајниот метеж. Ова може да биде стресно, но не дозволувајте да ве спречи. Важно е да поминувате време со пријателите. Вие заслужувате забава!

Риби (20.2. – 20.3.)

Непромислените зборови можат да ги повредат вашите чувства, иако личноста која ги кажала можеби немала намера да го стори тоа. Тоа кажува повеќе за неа отколку за вас. Поминете ја вечерта со луѓе кои ве поддржуваат и кон кои чувствувате топлина и блискост.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.