Ознака: хороскоп
Астро 19.04.19 | 21:49

Никој не им е рамен: Овие 3 хороскопски знаци се натпросечно интелигентни!

Во продолжение прочитајте кои хороскопски знаци се неколку чекори пред сите останати Секој хороскопски знак има свои доблести и мани, но кога станува збор за интелигенцијата,...

Калеидоскоп 16.04.19 | 20:55

Трите најдобри жени за брак

Не постои дилема околу тоа дека хороскопот може многу да открие за карактерот на една личност. Тоа особено е важно при планирањето на бракот. Овие три жени се најдобрите...

Астро 07.04.19 | 22:36

Никој не им е рамен: Овие 3 хороскопски знаци се натпросечно интелигентни!

Секој хороскопски знак има свои доблести и мани, но кога станува збор за интелигенцијата, три знака посебно се издвојуваат. Скорпија Овој хороскопски знак зрачи со огромна...

Астро 31.03.19 | 17:56

Нов месец, нови предизвици: Хороскоп за април

Наближува четвриот месец од година и носи многу нови можности и авантури. Што се ве очекува во работата, љубовта и здравјето овој април, според вашиот хороскопски знак. Овен Во...

Астро 24.03.19 | 12:54

Кој хороскопски знак има најмногу стил? Проверете дали сте меѓу најгламурозните…

Дали хороскопски знак влијае на Вашиот стил, избор на гардероба и накит? Дознајте дали сте типичен претставник на вашиот знак кога е во прашање мода … ОГНЕНИ ЗНАЦИ –...

Астро 20.03.19 | 23:53

Не сте успеале досега: Овие четири хороскопски знаци успехот ги чека дури во зрели години

Можеби се уште не сте ги оствариле своите амбиции, но без паника. На некои типови луѓе едноставно им треба нешто повеќе време. Овие 4. хороскопски знаци имаат шанси за...

Калеидоскоп 20.03.19 | 15:46

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најуспешните заводнички

Тие изгледаат недостижно, а токму таа блага ароганција ги привлекува мажите. Експерти за астрологија одделуваат три хороскопски знаци во кои се раѓаат најпривлечните...

Астро 19.03.19 | 21:45

Мажите родени во овие хороскопски знаци ќе ве третираат како кралица

Ова дефинитивно се мажите кои ги сакате во вашиот живот. Да, можеби ви звучи лудо, но постојат мажи кои навистина убаво ќе се однесуваат со вас, баш онака како заслужувате,...

Астро 16.03.19 | 15:23

Ако досега сте немале среќа, можеби наредниот месец ќе ви се посреќи: Хороскопски знаци на кои април ќе им донесе пари

Три хороскопски знаци во април ќе имаат големи прилики што се однесува до парите и работата. За овие три знаци следат убави вести, не ја пропуштајте шансата! БЛИЗНАЦИ Веќе...

Астро 10.03.19 | 15:02

Изненадувања и пресврти на денешниот празник Прочка го очекуваат овој знак

Овен На работа и понатаму добро ќе ви оди. И не само добро, ќе ги зголемите контактите и повеќе ќе се ангажирате околу соработниците. Некои ќе ја отворат вратата на нови...

Астро 02.03.19 | 18:45

Подалеку од нив: Петте најлоши машки хороскопски знаци

Постојат мажи кои се со многу ужасни карактери, на кои дури и најпознатите мили домакинки се принудени да леат солзи секој ден поради нивниот темперамент и недостатокот...

Астро 01.03.19 | 10:15

Месец на бурна љубов и страст: Што предвидуваат ѕвездите за март?

На првиот ден од месец март еве што предвидуваат ѕвездите и каква ќе биде поставеноста на планетите. На самиот влез на месец март, астралната поставеност е следна: Сонцето,...

Астро 28.02.19 | 15:12

6 знаци што најмногу ќе ги почувствуваат астролошките промени од 5 март

Од 5 до 28 март ретроградниот Меркур ќе предизвика големи промени. Промените ќе бидат и добри и лоши, а овие 6 хороскопски знаци ќе ги почувствуваат најмногу. 1. Близнаци Вашата...

Интима 27.02.19 | 23:57

Хороскопски знаци кои најчесто се навраќаат на старите љубови

Никој не ги сака раскинувањата, но поголемиот дел од врските сепак се неуспешни. Додека некои луѓе воопшто не се вртат наназад после раскинувањето, другите едвај чекаат...

Астро 27.02.19 | 23:09

За некого несогласувања, за некого се ќе оди подмачкано: Хороскоп за 28 февруари

Прочитајте го хороскопот за 28 февруари. Овен Нервозата која доаѓа од вашето професионално окружување влијае на вас лично. Ве очекува период од денот во кој ќе размислувате...

Астро 05.02.19 | 10:05

Дали сте победник или губитник: Близнаците се снаоѓаат, Ракот сака да победува, Овенот мора да е прв…

Овен Сака да биде прв и тоа му е во природата. Не стои високо, но сака да оди понатаму. Подготвен е да дели со другите, но нема баш да инсистира на тоа. Кој е блиску до него,...

Астро 02.02.19 | 10:51

Февруари ќе биде прекрасен месец за овие 5 хороскопски знаци

Во текот на февруари, некои хороскопски знаци ќе проаѓаат низ тешки периоди, но нема сите да го чувствуваат негативното влијание на ѕвездите. Овие 5 знаци ќе имаат многу...

Астро 01.02.19 | 10:29

Февруари ќе биде прекрасен месец за овие 5 хороскопски знаци

Во текот на февруари, некои хороскопски знаци ќе проаѓаат низ тешки периоди, но нема сите да го чувствуваат негативното влијание на ѕвездите. Овие 5 знаци ќе имаат многу...

Астро 30.01.19 | 14:19

Еден знак ќе добие понуда за брак во февруари

Стабилен и мирен период им следува на повеќето хороскопски знаци, но за еден знак ѕвездите запишале убав пресврт. Знакот кој најверојатно ќе рипне во тавче вофевруари...

Астро 28.01.19 | 23:50

Февруари ќе биде најдобриот месец за овие 5 знаци

Нормално за некои знаци февруари нема да биде добар, но следниве 5 ќе се чувствуваат одлично. Овие знаци одново и одново ќе добиваат нови можности што ќе им помогнат да...