Ознака: дневен хороскоп
Вести 07.04.20 | 08:51

Дневен хороскоп: Расправии, стрес и малаксаност за повеќето хороскопски знаци

Овен 21.3-20.4. Работа: Можно е да не сте сосема задоволни од околностите кои ги имате на ова поле, и на некој начин пробувате да ги промените. Љубов: Во врската не ја добивате...

Астро 28.03.20 | 08:53

Проблеми и промени во работата за повеќето знаци – саботен дневен хороскоп

Овен 21.3-20.4. Работа: Не сте сигурни дали сте на вистинскиот пат кога се работи за ова поле. Ве оптоваруваат доста проблеми. Љубов: Саканата личност ќе покаже дека има искрени...

Астро 29.02.20 | 08:42

Што носи престапниот ден за секој знак: Дневен хороскоп за 29 февруари

Риби 20.2.- 20.3. Работа: Очекувајте изненадувачки проект на полето работа. Пред вас е период во кој ќе имате промена на работното место. Љубов: Пред вас е возбудлива врска...

Астро 25.02.20 | 09:27

Дневен хороскоп: Пари за Девиците, авантура за Вагите

Риби 20.2.- 20.3. Работа: Ве очекува период во кој ќе бидете наклонети кон носење пребрзи заклучоци на работното поле. Љубов: Партнерот ќе се постави ладно кон вас, а таквиот...

Астро 15.02.20 | 08:59

Саботен хороскоп: Пеперутки во стомак за Вододлиите, сериозни одлуки за Јарците

Водолија 21.1.-19.2. Работа: Факторот среќа ќе ве послужи на ова поле. Можно е да успеете да решите некој проблем од минатото. Љубов: Ве очекува ново познанство кое целосно...

Астро 11.02.20 | 09:30

Растројство за Близнаците, љувовни проблеми за Водолиите

Водолија 21.1.-19.2. Работа: Тешко доаѓате до решение на работната ситуација во која се наоѓате. Имате впечаток дека сте во мат позиција. Љубов: Денот не е поволен на полето...

Астро 01.02.20 | 08:50

Дневен хороскоп: И Јарците и Скорпиите денеска на ум имаат брак

Водолија 21.1.-19.2. Работа: Факторот среќа ќе ве послужи на ова поле. Можно е да успеете да решите некој проблем од минатото. Љубов: Ве очекува ново познанство кое целосно...

Астро 29.01.20 | 08:50

Водолиите да поведат сметка за исхраната, Биковите да престанат да се расправаат

Бик Повеќето работни обврски можете да ги завршите на рутински начин. Нема потреба да се расправате со неистомислениците. Доколку ви се чини дека доаѓате до ладен емотивен...

Астро 18.01.20 | 08:52

Саботен хороскоп: Љубов за Лавот, самодовербата во минус кај Водолиите

Јарец 22.12.-20.1. Работа: Работното опкружување би можело да ви покаже непријателски став кон вас. Ве очекуваат напнати ситуации. Љубов: Вашиот однос со личноста која ви...

Астро 04.01.20 | 09:05

Близнаците осамени, Девиците сомничави: Дневен хороскоп за сабота, 4 јануари

Јарец 22.12.-20.1. Работа: Потребно е да поработите на својот став за да успеете да остварите подобар однос со соработниците. Љубов: Ви се допаѓа личност која наскоро ќе покаже...

Астро 02.01.20 | 08:30

Напорен работен ден за Овните, Раковите најдобро да го преспијат денов

Јарец 22.12.-20.1. Љубов – Ќе чувствувате силна поврзаност со семејството . Ќе имате потреба да останете дома и да уживате. Кариера – Би било добро да го одложите деловното...

Астро 19.12.19 | 09:26

Денешниот хороскоп престрог кон Стрелците

Стрелец 23.11.-21.12. Љубов Ќе изгледа како една личност да консумирате за доручек, а друга за вечера. Решете се веќе еднаш. Кариера Луѓето не се кукли за ваше поигрување. Колегите...

Астро 09.12.19 | 09:32

Криза кај Бикот, надеж за Јарецот: Понеделнички дневен хороскоп

Стрелец 23.11.-21.12. Работа: Соработка ве очекува, и може да биде многу добра за вас. Очекувајте поволен период. Љубов: Бракот би можел да ви падне во криза ако не покажете...

Астро 23.11.19 | 09:05

Саботен хороскоп: Почнува времето на Стрелецот

Стрелец 23.11.-21.12. Работа: Позитивната атмосфера на работа ќе ви ја олесни ситуацијата, па повеќе ќе сакате да ги вршите задачите. Љубов: Многу поволен ден за нова љубов....

Астро 19.11.19 | 08:48

Стрелците среќни во љубовта, Шкорпиите во депресија

Овен (21.03 – 20.04) Расположени сте за дебатирање и за интересен разговор. Сепак, не се задлабочувајте во непотребни дискусии. Тоа може да ви одземе неколку часа од денот,...

Астро 09.11.19 | 08:33

Саботен хороскоп: Овните нека одолеат на апетитиот, Вагите на алкохолот

Скорпија 24.10-22.11. Работа: Ве очекуваат потешкотии кога е во прашање ова поле. Може да бидете наклонети кон караници со соработниците. Љубов: Засега не сте подготвени...

Астро 14.10.19 | 11:19

Дневен хороскоп: За Девицата ден за промени, за Водолијата пари

Овен (21.03 – 20.04) Месечината во фаза на полнење ви носи нови можности на професионален план, а ако се поставите пријателски кон некој Рак, Бик или Лав, можете да очекувате...

Астро 08.10.19 | 09:16

Не е добар ден за љубов: Дневен хороскоп за 8 октомври

Вага 24.9.-23.10. Работа: Малку сте загрижени и ви се чини дека ви е неизвесно работното поле. Ве очекува фаза на дилеми. Љубов: Добро се сложувате со партнерот и вложувате...

Астро 07.10.19 | 10:42

Скоприи, денеска избегнувајте алкохол

Вага 24.9.-23.10. Работа: Интиутивно донесувате одлуки на работното поле и не грешите во својата проценка на ситуацијата. Очекувајте поволен ден. Љубов: Очекувајте прилика...

Астро 04.10.19 | 09:55

Нова симпатија за Овните, нервози за Ракот: Дневен хороскоп за 4 октомври

Вага 24.9.-23.10. Работа: Препорака е денеска да го дадете својот максимум на работа. Одговорностите кои ги имате треба да ги сфатите сериозно. Љубов: Ќе успеете да остварите...