На 24.08.2022 во 08:40 часот во Полициската станица Аеродром, А.А.(40) од Скопје пријавила дека на 23.08.2022 околу 21:00 часот на подрачјето на Аеродром нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од четири малолетници.

Се работи на расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.