Ознака: Аеродром
Скопје 02.08.20 | 14:16

Чаир сѐ уште со најголем број на активни случаи, се намалува бројот во Аеродром и Кисела Вода

Скопската општина Чаир сѐ уште на врвот по бројот на активни случаи со коронавирусот. Иако вчера бројот беше речиси идентичен со Аеродром и Кисела Вода, денешната статистика...

Скопје 01.08.20 | 16:38

Во Македонија има 3.700 активни случаи на ковид-19, Чаир, Аеродром и Кисела Вода со речиси ист број заболени

Скопските општини Чаир со 168, Аеродром со 161 и Кисела Вода со 158 речиси имаат идентични бројки на активни случаи . Карпош и Центар се изедначија и имаат по 128 активни случаи...

Скопје 27.07.20 | 16:20

Чаир и Аеродром имаат најмногу активни случаи во Скопје

Во Скопје во моментов како активно заразени со ковид-19 се водат 1.876 лица. Во последното деноноќие, регистрирани се 52 новозаболени во главниот град, а вкупната бројка...

Економија 24.07.20 | 15:49

Поради Ковид-19 двојно помалку патници на аеродромите на годишно ниво

На годишно ниво, во домашниот и во меѓународниот патнички сообраќај, на аеродромите се очекува бројот на патниците во 2020 година да биде помал за 50,4 проценти во однос...

Сервиси 22.07.20 | 11:07

Делови од Аеродром, Центар и неколку скопски села утре без струја

Дел од корисниците од улиците „Ташко Караџа“, „Лазар Поп Трајков“ и „Мите Богоевски“ во Општина Аеродром утре од 7:20 до 15:30 часот ќе останат без напојување со електрична...

Скопје 21.07.20 | 15:30

Гази Баба и Аеродром опасно му „дишат во врат“ на Чаир по број на заразени со ковид-19

Во Скопје во моментов има 1.892 активни случаи, што е речисти половина од вкупниот број заразени (4.040) со ковид-19 во Македонија. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани...

Скопје 19.07.20 | 16:35

Чаир е уште водечка скопска општина со најмногу заболени со ковид-19, следат Гази Баба и Аеродром

Во моментов во Скопје има активни 1.885 случаи на заразени со ковид-19, а Чаир е се уште водечка скопска општина со најмногу заболени. Активни случаи по општини Скопје денеска...

Црна хроника 15.07.20 | 18:44

Аеродромка направила хаос откако не ѝ дале да гласа со маска со партиски симбол

На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање...

Македонија 09.07.20 | 21:27

Мицкоски во Аеродром: Верувам во оној пиреј којшто се буди во секој еден од вас

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на собир во скопската општина Аеродром рече дека секој кој на 15 јули ќе гласа за СДСМ, всушност ќе гласа за уништување...

Црна хроника 03.07.20 | 16:43

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Еден работник бил потешко повреден додека работел на изградба на објект во општина Аеродром. Со случајот бил запознаен и трудовиот инспекторат. На 02 јули во 09.03 часот...

Македонија 01.07.20 | 15:04

Чулев го посети граничниот премин Аеродром на Меѓународниот аеродром „Скопје“

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска ја посети Полициската станица при граничниот премин Аеродром „Скопје“, кој после неколку месечниот застој поради...

Македонија 01.07.20 | 08:26

Аеродромите во Скопје и Охрид отворени, но кој ќе лета

Меѓународниот аеродром Скопје и аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид од денеска се отворени повторно за патнички летови, по паузата од средината на март како дел...

Македонија 29.06.20 | 22:14

Царовска се сретна со пензионерите од Аеродром и Центар

Носителката на листа на кандидати за пратеници на коалицијата „Можеме“ во Изборна единица 1, Мила Царовска вечерва се сретна со пензионерите од Аеродром и Центар. На...

Сервиси 29.06.20 | 17:18

Објавен распоредот за летови на аеродромите во Скопје и Охрид

Првите полетувања од Меѓународниот Аеродром Скопје, во среда, 1-ви јули, кога аеродромот се отвора повторно за патнички летови се за Бремен (6:00), Ларнака (6:15), Стокхолм...

Македонија 27.06.20 | 18:11

Силјановска Давкова: Заштита на човековата околина и намалување на загадувањето се моите приоритети

Носителот на изборна единица 1 од ВМРО ДПМНЕ, проф. д-р Гордана Силјановска Давкова на денешната средба со жителите на општина Аеродром истакна дека за неа приоритет...

Свет 26.06.20 | 12:07

Поздрав со вода за првиот лет по повторното отворање на парискиот аеродром Орли

Аеродромот Орли во Париз отворен е за летови по речиси три месеци откако беше затворен поради пандемијата со корона вирус. Првиот лет што замина беше „поздравен со...

Македонија 26.06.20 | 08:33

Границите од денеска отворени без обврска за тест и карантин

Од денеска целосно се отвораат сите гранични премини во државата со што македонските државјани и странците ќе можат непречено да се движат без обврска за ПЦР-тест и...

Скопје 17.06.20 | 14:46

Скопје има над 2.000 заразени со корона, активни се 1.425, по општини прв е Чаир, Аеродром зад него

Денеска се потврдени 193 нови случаи на ковид 19, оздравени се 46 пациенти, а починаа девет пациенти. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот...

Македонија 13.06.20 | 23:55

Засега ќе се отвори само аеродромот во Скопје, кога не се знае

Со денешната уредба на Владата предвидено е покрај со возила и автобуси , странските државјани да можат да транзитираат и преку аеродромите.Но, од Владата нема конректна...

Скопје 12.06.20 | 13:58

Центар и Аеродром со ист број заразени од коронавирус, Чаир е на врвот

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 3.701, бројката на оздравени пациенти е 1.694, на починати е 171, а во моментов...