Ознака: Аеродром
Економија 24.10.21 | 18:04

До крајот на годинава четири нови авио дестинации од Скопје

Во првите девет месеци од годинава, на македонските аеродроми се превезени за 57 проценти повеќе патници во однос на истиот период од 2020, односно за 52 проценти помалку...

Скопје 20.10.21 | 08:43

Арсовска: Конечно Кисела Вода ќе се поврзе со Аеродром со директна врска

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје Данела Арсовска продолжи со теренските активности по победата во првиот круг на изборите и со тоа го означи почетокот...

Скопје 19.10.21 | 18:22

Муцунски на кафе со противкандидатите: Заедно да придонесеме за нашето маало!

Ги поканив моите противкандидати на кафе дружење за да испратиме порака за обединување кое не само на Аеродром, туку и на цела Македонија ѝ е потребно, напиша на својот...

Скопје 18.10.21 | 23:39

Апсолутно мнозинство на ВМРО-ДПМНЕ и во Советот на општина Аеродром

ВМРО-ДПМНЕ освои мнозинство и во советот на општина Аеродром. Имено, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во новиот совет на општината ќе има 14 советници, СДСМ 8 и Левица 5. ВМРО-ДПМНЕ...

Скопје 18.10.21 | 21:25

Димовски: Досега во Аеродром не се случила победа со 10.000 гласови

Мислам дека ВМРО-ДПМНЕ победи во урбаните центри и градови, кои имаат над 50.000 гласови и тоа носи огромни разлики, рече членот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен пратеник Илија...

Скопје 17.10.21 | 21:05

Аеродром вратен! Се слави победата на Муцунски

Аеродром е вратен, пиша на Фејсбук Дејан Митески, носител на советничка листа од Аеродром. На социјалните мрежи се појави победничка фотографија направена пред изборниот...

Скопје 14.10.21 | 09:51

Арсовска вети изградба на нов спортски објект во средното училиште „Димитар Влахов“ и мултимедијален центар во Аеродром

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска сношти ги посети граѓаните на општина Аеродром и населбите Старо и Ново Лисиче кои спаѓаат...

Скопје 13.10.21 | 14:04

Муцунски најави посебна јавна служба за превоз и снабдување со лекови на повозрасните лица во Аеродром

Тимчо Муцунски, кандидат за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за скопската општина Аеродром најави формирање на посебна јавна служба за превоз и снабдување со лекови на повозрасните...

Скопје 12.10.21 | 20:42

Маричиќ вети чист воздух во Аеродром

Чист воздух, хумани услови за живот, добра инфраструктура, водовод, канализација, култура, спорт, тоа е тоа во што инвестираме и тоа е тоа што не прави различни од ВМРО-ДПМНЕ...

Скопје 11.10.21 | 15:04

Муцунски: Замислете што сè можеме и што сè ќе направиме за нашата општина!

Замислете што сè можеме и што сè ќе направиме за нашата општина!

Скопје 10.10.21 | 15:34

Муцунски: Со „Смарт Аеродром“ дигитализирање на сите услуги, паметно осветлување и хаб за млади претприемачи

Со промените кои доаѓаат од 17-ти октомври, гарантираме дека општина Аеродром ќе биде општина без корупција, општина којашто ќе биде современа и дигитализирана, рече...

Скопје 08.10.21 | 23:05

Муцунски: Вечерва Аеродром беше единствен! На 17-ти октомври победуваме!

Вечерва Аеродром беше единствен! Голем број граѓани ја дадоа поддршката за промени на оваа власт! На 17-ти октомври победуваме!, напиша на својот фејсбук профил Тимчо...

Македонија 08.10.21 | 21:40

Мицкоски: На сите нивни поделби, афери, скандали,да одговориме едноставно со масовна излезност

Четири години потоа ви покажуваат лакти, зошто не може да се пофали со сработеното, додека оној Цанде ли се викаше, или така го викаат дете на олигархијата, го нашле и...

Вести 08.10.21 | 21:39

Арсовска: Скопјани заслужуваат 250 нови еколошки автобуси и бесплатен јавен превоз

Кандидатката на градоначалничка за Град Скопје, Данела Арсовска, на митинг во Аеродром истакна дека во Скопје нема да има веќе заборавени места како што беа Горно и...

Скопје 08.10.21 | 21:35

Арсовска од Аеродром: Скопјани заслужуваат нови 250 еколошки автобуси и бесплатен јавен превоз, модерен град и достоинствени населени места

Кандидатката на градоначалник за Град Скопје на вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ, во Аеродром истакна дека во Скопје нема да има веќе заборавени места како што беа Горно...

Скопје 08.10.21 | 21:18

Муцунски: Во Словенија договоривме помош за директен пристап на Аеродром до европските фондови

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Аеродром, Тимчо Муцунски, на митинг во Аеродром, истакна дека е време за промени во општината. Муцунски пред аеродромци...

Скопје 08.10.21 | 21:00

Славески: Град Скопје ќе биде гасифициран град со ред во сообраќајот и со безбеден и ефикасен еколошки јавен превоз

На Скопје му се потребни проекти. Вистински, реални и остварливи. Не само списоци на желби и празни ветувања. Не само мостови кои не водат никаде. Ние се зафаќаме со решавање...

Скопје 08.10.21 | 20:41

Филиповски: Станува реалност сликата на повторно миење на улиците со цистерни

Кандидатот за градоначалник на Аеродром, Александар Филиповски, изјави дека сликата на повторно миење на улиците со цистерни станува реалност во Аеродром. Значително...

Скопје 08.10.21 | 20:24

Мицкоски: Понудата во Скопје на СДСМ им е реинкарнација на транзициските кадри и деца на олигарси

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на митинг во општина Бутел, истакна дека понудата на кандидати за градоначалници од СДСМ всушност се стари истрошени...

Скопје 08.10.21 | 20:19

Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром

ВМРО-ДПМНЕ и денес на терен меѓу граѓаните. Во предизборната кампања пред локалните избори закажани за 17-ти октомври, партијата ја претставува програмата пред народот. Вечерва...